خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مهرداد بختیاری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

مهرداد بختیاری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهرداد بختیاری، عموی پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸ روز شنبه ۱۲ شهریور، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۱، مهرداد بختیاری، عموی پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

آزادی آقای بختیاری با تودیع قرار وثیقه ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی، به شیوه موقت و تاپایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

روز دوشنبه ۲۰ تیرماه، مهرداد بختیاری، پس از انتشار ویدیویی در خصوص نحوه بازداشت خانم شیرپیشه، مادر پویا بختیاری و انتشار تصاویری از قفل شکسته در منزل او، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

پیشتر هرانا طی گزارشی در آذرماه ۹۹، از صدور حکم و آزادی آقای بختیاری خبر داده بود.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۲۰ تیرماه، شماری از اعضای خانواده‌های جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ ، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و ساعاتی پس از بازداشت این شهروندان خبرگزاری فارس، نزدیک به نهادهای امنیتی در ایران با انتشار مطلبی بازداشت شدگان را “اغتشاشگر” خوانده  و آنها را به «دریافت پول برای ایجاد اغتشاش و ناامنی» در ایران متهم کرده بود.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید