خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت مهدی فتحی در زندان عادل آباد شیراز

گزارشی از آخرین وضعیت مهدی فتحی در زندان عادل آباد شیراز

خبرگزاری هرانا – مهدی فتحی، فعال صنفی معلمان از خردادماه امسال در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان عادل آباد شیراز است. آقای فتحی از بیماری نارسایی قلبی رنج میبرد و اخیرا حقوق ماهیانه ایشان نیز قطع شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی فتحی، فعال صنفی معلمان در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان عادل آباد شیراز است.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت وی به هرانا گفت: “آقای فتحی که هم اکنون در بند ۱۴ زندان عادل آباد شیراز محبوس است، از بیماری نارسایی قلبی رنج میبرد. همچنین اخیرا حقوق ماهیانه ایشان نیز قطع شده است.”

آقای فتحی در اواسط اسفندماه سال ۱۴۰۰، در مرحله بدوی توسط دادگاه از بابت اتهاماتی از جمله “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی” به ۱۲ سال حبس، دو سال تبعید به گرمسار، دو سال ممنوع‌الخروجی و دو سال ابطال گذرنامه محکوم شده بود.

این محکومیت در مرحله تجدیدنظر، توسط دادگاه تجدیدنظر استان فارس، به ۸ سال حبس، ابطال گذرنامه و ممنوعیت خروج از کشور تقلیل یافت. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

این فعال صنفی در تاریخ ۱۸ خردادماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در منزلش واقع در روستای کردشول پاسارگاد بازداشت شد. وی چند روز بعد جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

مهدی فتحی معلم تاریخ و فعال صنفی معلمان استان فارس است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید