خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رعایت اصل تفکیک جرائم؛ ضرب و شتم خدیجه مهدی پور در زندان ایلام

عدم رعایت اصل تفکیک جرائم؛ ضرب و شتم خدیجه مهدی پور در زندان ایلام

خبرگزاری هرانا – خدیجه مهدی پور، زندانی سیاسی که بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان ایلام نگهداری می شود، طی روزهای اخیر توسط تعدادی از زندانیان جرائم عمومی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، خدیجه مهدی پور، زندانی سیاسی در زندان ایلام، توسط شماری از زندانیان جرائم عمومی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی با بیان اینکه “این اولین بار نیست که خانم مهدی پور در سایه عدم رعایت اصل تفکیک جرائم، توسط زندانیان جرائم عمومی مورد ضرب و شتم قرار می گیرد”، به هرانا گفت: “خدیجه همچنین در دوران حبس، به اتهام «توهین به مقدسات» با گشایش پرونده جدیدی روبرو شده است. به علاوه به مدت یک ماه از امکان برقراری تماس تلفنی با خانواده و نزدیکان خود نیز محروم شده است.”

خانم مهدی پور که از مشکلات گوارشی شدید رنج میبرد، در تاریخ ۷ تیرماه از زندان ایلام به مرخصی درمانی کوتاه مدت اعزام شد و مورخ ۱۱ تیرماه، با پایان ایام مرخصی به زندان ایلام بازگشت.

پیشتر هرانا در گزارشی از عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت خدیجه مهدی پور خبر داده بود. پیش از این، خانم مهدی پور پس از تعلل بسیار در انتقال وی به بیمارستان علیرغم بروز یک لکه سیاه در چشم، نهایتا در تاریخ ۱۴ دیماه ۱۴۰۰، به بیمارستان خارج از زندان اعزام و پس از دریافت عینک و قطره چشمی، به زندان بازگردانده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید