خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  در پی شیوع بیماری در زندان خورین؛ عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت زندانیان

در پی شیوع بیماری در زندان خورین؛ عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت زندانیان

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر شماری از زندانیان محبوس در زندان خورین ورامین علیرغم ابتلا به بیماری ویروسی با علائم سرماخوردگی، از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرغم شیوع بیماری ویروسی با علائم سرماخوردگی، بین زندانیان محبوس در زندان خورین ورامین، آنها در این زندان از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده اند.

به گفته یک منبع مطع، زندانیان مجبور هستند که داروهای مورد نیاز خود را از طریق خانواده و داروخانه های خارج از زندان تهیه کنند.

این منبع مطلع افزود: “همچنین در صورت نیاز به اعزام زندانیان به بیمارستان خارج از زندان، هزینه بیمارستان را خود زندانیان پرداخت میکنند.”

یکی از اعضای خانواده یکی از این زندانیان به هرانا گفت: تعدادی از داروهایی که زندانیان برای خود تهیه میکنند، توسط مسولان زندان ضبط می شود و هیچکس پاسخی در این خصوص به زندانیان ارایه نمیکند.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی به مشکلات زندانیان محبوس در زندان خورین پرداخته بود. از  جمله این مشکلات میتوان به تراکم جمعیت بالای زندانیان در عین محرومیت از سیستم تهویه مطبوع، عدم دسترسی به سیستم بهداشتی مناسب و قطعی مکرر آب و برق که در نهایت به گسترش انواع مختلف بیماری منجر می شود، اشاره کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید