خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام, زندانیان  >  حکم اعدام یک زندانی در زندان برازجان تایید شد / اسناد

حکم اعدام یک زندانی در زندان برازجان تایید شد / اسناد

خبرگزاری هرانا – شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور، حکم اعدام محمد عسکری، زندانی محبوس در زندان برازجان را تایید کرد. آقای عسکری پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و سپس توسط دادگاه انقلاب دشتستان به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد عسکری، زندانی محکوم به اعدام، در زندان برازجان نگهداری می شود.

آقای عسکری پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و در آبان ماه سال ۱۴۰۰، به همراه مهرداد حیات داودی دیگر هم پرونده ای وی، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب دشتستان با مستشاری علیرضا کیانی و امین مطهری، به اعدام محکوم شد. اواخر اسفندماه همان سال، شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور به ریاست حسین ذبحی و مستشاری حسن سلیمانی نیا، حکم صادره علیه این افراد را عینا تایید و به تازگی ابلاغ کرد.

وکیل مدافع محمد عسکری در این خصوص به هرانا گفت: “آقای عسکری در جلسات دادگاه هیچگاه اتهامات وارده را نپذیرفته است. امیدواریم که به زودی بتوانیم موجبات عفو وی را فراهم کنیم. شورای زندان با درخواست عفو این زندانی موافقت کرده که پس از این مرحله، نامه تایید شورا باید به قاضی اجرای احکام ارجاع داده شود. در صورت تایید قاضی، پرونده پس از اخذ تایید از کمیسیون عفو بوشهر، به کمسیون عفو در تهران ارجاع و نهایتا در خصوص چگونگی تبدیل حکم اعدام وی به حبس تصمیم گیری خواهد شد.”

یک منبع نزدیک به خانواده آقای عسکری نیز به هرانا گفت: “پیشتر محمد عسکری مادامی که به جهت خرید فیلتر برای دستگاه کمپرسور اش راهی شهر شیراز شده بود، اقدام به جابجا کردن محموله ای کرد که پیش از دستگیری، از محتویات داخل بسته که حاوی مواد مخدر شیشه بود، اطلاعی نداشت. آقای عسکری زمانی که تنها ۵۰ کیلومتر از محل اخذ محموله دور شده بود، مورد هدف شلیک نیروهای انتظامی قرار گرفت. وی پس از اصابت سه تیر به پایش، بازداشت و جهت مداوا به بیمارستان منتقل شد”.

محمد عسکری، متولد ۱۳۵۴، فرزند علی، اهل و ساکن جزیره خارک است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید