خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  محمد عینی تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان رشت آزاد شد

محمد عینی تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان رشت آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۳ مردادماه، محمد عینی فعال ترک (آذربایجانی)، تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان رشت آزاد شد. وی باقیمانده دوران محکومیت خود را خارج از زندان و با محدودیت تردد سپری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۱، محمد عینی فعال ترک (آذربایجانی)، با پابند الکترونیکی از زندان رشت آزاد شد.

محمد عینی در تاریخ ۲ بهمن ماه ۱۴۰۰، طی یک تماس تلفنی به اداره اطلاعات رشت احضار و پس از حضور‌ در این محل، بازداشت شد و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان رشت منتقل شده بود.

آقای عینی در دادگاه بدوی به ۲ سال و ۷ماه حبس تعزیری محکوم شد که پس از گذراندن نزدیک به ۸ ماه حبس، تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان رشت آزاد شده است.

محمد عینی پیش از نیز سابقه بازداشت داشته است. وی مهرماه سال گذشته در جریان اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. آقای عینی بهمن ماه سال گذشته در شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهامات اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام مورد محاکمه قرار گرفته و نهایتا توسط دادگاه از اتهامات مطروحه تبرئه شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید