خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان ساری

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان ساری

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه  ۲۳ مردادماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان ساری به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، روز یکشنبه  ۲۳ مردادماه ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان تیرکلا ساری اعدام شد.

هویت این زندانی، “سعید نارویی، فرزند ظریف، ۲۹ ساله، متاهل و پدر دو فرزند خردسال و ساکن محله شیرآباد زاهدان” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “روز شنبه ۲۲ مردادماه، در حالی که پای سعید نارویی شکسته بوده به سلول انفرادی منتقل و سپس اعدام شده بود. خانواده وی نیز به دلیل دوری راه و دیر رسیدند و موفق به آخرین ملاقات با او نشده بودند.”

این زندانی در سال ۹۸ با اتهام مرتبط با مواد مخدر توسط ماموران اداره اطلاعات ساری بازداشت و به زندان تیرکلا ساری منتقل شده بود.

این منبع ادامه داد: “در زمانی که سعید توسط ماموران اطلاعات ساری بازداشت شده بود هیچ گونه مواد مخدری به همراه نداشته است و تحت فشار وادار به اعترافات علیه خودش شده است.”

تا لحظه تنظیم این گزارش اعدام این زندانی، از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید