خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت کیوان مهتدی در زندان اوین

تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت کیوان مهتدی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – کیوان مهتدی، فعال کارگری کماکان در بند عمومی زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. آقای مهتدی در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه، به همراه آنیشا اسداللهی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و چندی قبل از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر، کیوان مهتدی، فعال کارگری کماکان در بند عمومی زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت این فعال کارگری به هرانا گفت: “کیوان مهتدی مدتی قبل از بند ۲۰۹ به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. مسئولین زندان شفاها به او گفته اند که قرار بازداشت او مجددا تمدید شده و قرار وثیقه نیز برای آقای مهتدی تعیین نمی شود.”

کیوان مهتدی و آنیشا اسداللهی در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و سپس به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. قرار بازداشت این زوج فعال کارگری اواخر خردادماه به مدت یک ماه دیگر تمدید شد. خانم اسدللهی روز یکشنبه ۹ مردادماه  از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند زندان این زندان منتقل شد.

پیش از این امیر رئیسان، وکیل مدافع آنها در خصوص آخرین وضعیت موکلان خود اظهار بی اطلاعی کرده و گفته بود اجازه دسترسی به جزئیات پرونده آنها را ندارد. به گفته آقای رئیسیان مرجع رسیدگی یعنی شعبه دوم بازپرسی دادسرای امنیت تنها به ذکر اینکه اتهام امنیتی است کفایت کرده‌ است.

هرانا پیشتر در گزارش‌هایی به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی آنیشا اسداللهی و کیوان مهتدی پرداخته بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

آنیشا اسداللهی و کیوان مهتدی پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته اند. خانم اسداللهی، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۸ همزمان با روز جهانی کارگر، در تجمعی که به همین مناسبت برگزار شده بود به همراه تعداد زیادی از فعالان این حوزه بازداشت و به زندان منتقل شد. وی نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، از بابت اتهام اخلال در نظم عمومی به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده و مدت ۶ ماه از دوران محکومیت وی نیز به حالت تعلیق درآمد. او در تاریخ ۱۴ دی ماه ۹۸ پس از احضار به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و در تاریخ ۱ بهمن ماه همان سال از زندان اوین آزاد شد.

هرانا پیشتر در گزارشی به شرح وضعیت بند ۴ زندان اوین، معرفی زندانیان ساکن این بند جهت آشنایی بیشتر با این محل پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید