خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن عباسی برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن عباسی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن عباسی روزنامه نگار، امروز چهارشنبه ۱۹ مردادماه، در شعبه ۱ دادگاه کیفری یک شهرستان کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن عباسی روزنامه نگار، برگزار شد.

یک منبع مطلع با اشاره به اینکه این جلسه در شعبه ۱ دادگاه کیفری یک شهرستان کرمان از بابت رسیدگی به اتهامات «افترا» و «نشر اکاذیب» برگزار شده بود، به هرانا گفت: “ادامه رسیدگی به پرونده برای ارائه ادله از طرف شاکی، به جلسات بعد موکول شد.”

حسن عباسی پیشتر با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه کیفری یک شهرستان کرمان احضار شده بود.

کیفرخواست پرونده این شهروند در تاریخ ۲۴ فروردین ماه توسط شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان صادر شده است.

این پرونده با شکایت محمدرضا پورابراهیمی داورانی، نماینده کرمان در مجلس گشوده شده است. شکایت این نماینده به دنبال طرح سوالاتی در قالب یادداشتی انتقادی خطاب به وی صورت گرفته و از پس از جلسه از این عضو خانه مطبوعات خواسته شده بود که طی روزهای آینده در شعبه اول بازپرسی دادسرا جهت ارائه دفاعیات حاضر شود.

حسن عباسی عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران پیش از این نیز در تاریخ ۵‌ آذر ماه ۱۳۹۸، با شکایت استانداری هرمزگان بازداشت شده بود. انتقادات این روزنامه نگار از مسئولین، پیشتر نیز جریانات بسیاری را در استان هرمزگان و تهران ایجاد کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید