خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رضا شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رضا شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران علیرغم حال نامساعد جسمانی کماکان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. آقای شهابی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران، کماکان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

بر اساس این گزارش، آقای شهابی مبتلا به بیماری قند و فشار خون است و درطی دوران بازداشت به دلیل اعتصاب غذای پیشین خود، دچار کاهش وزن شدید و ضعف جسمانی شده است. او پیش از بازداشت به دلیل مشکلات کلیوی چندین عمل جراحی انجام داده و باید بطور مرتب تحت نظر پزشک برای ادامه درمان باشد.

هرانا در تاریخ ۲۳ خردادماه امسال طی گزارشی از آغاز اعتصاب غذای رضا شهابی در اعتراض به تداوم بازجویی و بازداشت وی در بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده بود. آقای شهابی روز یکشنبه ۲ مردادماه ۱۴۰۱، رضا شهابی به اعتصاب غذای خود پایان داد. پایان اعتصاب غذای آقای شهابی پس از ملاقات حضوری با خانواده خود و با تاکید آنها مبنی بر تقبل درخواست های مکرر سندیکای کارگران شرکت واحد و همچنین پنج سندیکای کارگری فرانسوی برای پایان دادن به اعتصاب غذایش صورت گرفته بود.

در تاریخ ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱،  قرار بازداشت رضا شهابی، برای سومین ماه توسط شعبه دوم‌ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی محمود حاج مرادی، تمدید شد.

رضا شهابی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. در تاریخ ۲۲ خردادماه، قرار بازداشت این فعال کارگری به مدت یک ماه دیگر تمدید شد. پیشتر سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه با انتشار بیانیه ای نسبت به وخامت وضعیت جسمانی آقای شهابی ابراز نگرانی کرده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه آقای شهابی اطلاعی در دسترس نیست.

این فعال کارگری پیش از این نیز به واسطه فعالیت های صنفی خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید