خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت سلیم اله حسین بر در زندان سراوان

گزارشی از آخرین وضعیت سلیم اله حسین بر در زندان سراوان

خبرگزاری هرانا – سلیم اله حسین بر، زندانی سیاسی دوران محکومیت پنج ساله خود را در زندان سراوان سپری می کند. علیرغم بیماری فرزند آقای حسین بر و درخواست مرخصی وی به هدف رسیدگی به وضعیت فرزندش تاکنون این مهم مورد موافقت دادستان مربوطه قرار نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سلیم اله حسین بر، زندانی سیاسی رای باز، دوران محکومیت خود را در زندان سراوان سپری می کند.

سلیم الله حسین بر فرزند الهداد، اهل سراوان از توابع استان سیستان و بلوچستان مورخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ توسط نیروهای وابسته به وزارت اطلاعات در محل سکونت خود بازداشت شد.

آقای حسین بر پس از دستگیری به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل و مدت ۵۷ روز تحت بازجویی در این محل به سر برد.

این شهروند بلوچ مورخ ۲۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ به زندان زاهدان منتقل شد و اواخر همان سال بر اساس درخواست انتقالی که داشت به زندان سراوان منتقل شد.

مدتی بعد وضعیت حبس آقای حسین بر به وضعیت رای باز تغییر کرد به این معنی که برای ساعاتی از روز اجازه دارد تا برای کار از زندان خارج شود.

علیرغم وضعیت حبس نیمه باز آقای حسین بر، به دلیل بیماری فرزندش نیاز به مرخصی با مدت زمان طولانی تر برای انتقال فرزندش به مراکز درمانی خارج از محل سکونت دارد اما به گفته نزدیکان آقای حسین بر، دادستان مربوطه با درخواست وی تاکنون موافقت نکرده است.

سلیم الله حسین بر که بدون امکان داشتن وکیل بصورت غیابی به حبس محکوم شده، متهم است که در صفحه اینستاگرام خود مطالبی در دفاع از اعتراضات سیاسی سال ۹۸ در ایران و همینطور روحانیون اهل سنت بلوچ منتشر کرده است.

آقای حسین بر به حکم دادگاه انقلاب از بابت سه ردیف اتهامی ذیل موضوع اقدام علیه امنیت ملی از طریق توهین به بنیانگذار نظام، توهین به رهبری و اجتماع و تبانی به ترتیب به ۲،۱ و ۵ سال حبس محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۵ سال زندان به عنوان مجازات اشد در خصوص او قابل اجرا است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید