خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  زندان مرکزی زاهدان؛ انتقال یک زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

زندان مرکزی زاهدان؛ انتقال یک زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۵ تیر، یک زندانی در زندان زاهدان که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌ های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان زاهدان، جهت اجرای حکم اعدام به یکی از سلول‌ های انفرادی این زندان منتقل شد.

هویت وی “بهزاد نارویی، فرزند محمد، ۳۳ ساله، مجرد و ساکن زاهدان” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “آقای نارویی قبل از دستگیری به شغل مسافرکشی در زاهدان مشغول بود. وی در سال ۹۷ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و سپس توسط شعبه اول دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد. این زندانی از زمان بازداشت تا قبل از انتقال به سلول انفرادی که روز جاری صورت گرفت، در بند مواد مخدر زندان زاهدان نگهداری می شد.”

منبع مطلع افزود: “خانواده این زندانی امروز ساعت ۱ بعد از ظهر موفق به ملاقات آخر با فرزند خود شدند.”

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید