خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  زندان اوین؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی حسن سعیدی

زندان اوین؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی حسن سعیدی

خبرگزاری هرانا – حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، علیرغم گذشت بیش از یک ماه از زمان دستگیری، کماکان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد. آقای سعیدی از چهار روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱، حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد.

آقای سعیدی علیرغم گذشت ۳۴ روز از زمان دستگیری، همچنان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد. وی طی تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود که با دخالت ماموران امنیتی قطع شده است اعلام کرد، از چهار روز پیش در انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

روز شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱، قرار بازداشت حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، توسط بازپرسی دادسرای زندان اوین به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

این شهروند شب چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شد. ماموران پس از بازداشت او ضمن تفتیش منزل تلفن همراه وی و سایر اعضای خانواده را ضبط کرده و با خود بردند.

این فعال کارگری از روز یکشنبه ۱ خردادماه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود. او روز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱، در پی وعده مساعد مسئولان نسبت به رسیدگی به خواسته هایش از جمله انتقال وی به بند عمومی، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید