خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  سنندج؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی صادق کنعانی

سنندج؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی صادق کنعانی

خبرگزاری هرانا – صادق کنعانی، فعال صنفی معلمان سنندج علیرغم گذشت ۳ روز از زمان دستگیری کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱، صادق کنعانی، فعال صنفی معلمان سنندج در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد.

آقای کنعانی چهارشنبه ۱ تیرماه، توسط نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی در سنندج  بازداشت و سپس به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. ماموران امنیتی ضمن تفتیش منزل این فعال صنفی، اقدام به ضبط برخی از وسایل او همچون تلفن همراه وی کردند.

تا لحظه تنظیم این خبر، آقای کنعانی از حق برقراری تماس تلفنی با خانواده خود محروم بوده و از اتهامات مطروحه علیه وی اطلاعاتی در دسترس نیست.

هرانا با انتشار گزارشی به جمعبندی اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور طی ماه اخیر پرداخته است.

لازم به ذکر است؛ روز پنجشنبه ۲۶ خرداد، در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات آموزش و پروش بسیاری از شهرها دست به تجمع زدند. در این میان تجمعات معلمان شماری از فعالان صنفی بازداشت شدند.

پس از بازداشت ده‌ها فعال صنفی در جریان این تجمع سراسری، دبیر کل سازمان ملل متحد طی گزارشی در قالب ۱۳ محور، نسبت به گونه های مختلف نقض حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی شهروندان از جمله معلمانی شد که به دلیل استفاده از حق آزادی بیان و شرکت در تجمع‌های مسالمت‌آمیز بازداشت شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید