خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  چهاردهمین سال حبس؛ گزارشی از آخرین وضعیت ایوب پرکار در زندان شیبان اهواز

چهاردهمین سال حبس؛ گزارشی از آخرین وضعیت ایوب پرکار در زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا –  ایوب پرکار، زندانی سیاسی تبعیدی، چهاردهمین سال از دوران محکومیت خود را بدون حتی یک روز مرخصی در زندان شیبان اهواز سپری می کند. آقای پرکار دیماه ۱۳۸۷ بازداشت و سپس توسط دادگاه انقلاب تهران با اتهام محاربه به اعدام محکوم شد. حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر استان به ۲۰ سال حبس تعزیری تقلیل پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ایوب پرکار، زندانی سیاسی تبعیدی، چهاردهمین سال از دوران محکومیت خود را در زندان شیبان اهواز سپری می کند.

آقای پرکار در دیماه سال ۱۳۸۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی یحیی پیرعباسی به اتهام محاربه از طریق همکاری با سازمان مجاهدین خلق به اعدام محکوم شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۲۰ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری که در آن زمان وکالت آقای پرکار را بر عهده داشت پیشتر در این خصوص به رسانه‌ها گفته بود که «عقاید» موکلش مبنای صدور حکم اعدام قرار گرفته است و به نظر او چنین حکمی به هیچ وجه قابل انتظار نبود.

ایوب پرکار پس از تائید حکم ابتدا از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان بهبهان تبعید و سپس به زندان کارون اهواز منتقل شد. وی که هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان شیبان اهواز سپری می‌کند. این زندانی سیاسی تبعیدی از حق آزادی مشروط و حتی یک روز مرخصی طی دوران حبس خود محروم مانده است. خانواده این زندانی سیاسی، به ویژه مادر سالمند وی نیز به دلیل دوری راه قادر به ملاقات با او نیستند.

ایوب پرکار متولد ۱۳۳۴ است، وی در زمان جنگ ایران و عراق به مدت ۴ سال در ارتش خدمت می‌کرد، اما به دلیل انتقادات خود به دولت از کار اخراج شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید