خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  تداوم بازداشت آنیشا اسداللهی، فعال کارگری

تداوم بازداشت آنیشا اسداللهی، فعال کارگری

خبرگزاری هرانا – آنیشا اسداللهی، فعال کارگری بازداشتی امروز شنبه ۷ خردادماه طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از آخرین وضعیت خود خبر داد. خانم اسداللهی پیشتر در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۷ خردادماه ۱۴۰۱، آنیشا اسداللهی، فعال کارگری، علیرغم گذشت حدود ۲۰ روز از زمان دستگیری کماکان در بازداشت به سر می برد.

علی اسداللهی برادر این فعال کارگری، طی یادداشتی در صفحه شخصی خود از برقراری تماس تلفنی وی با خانواده اش خبر داد و نوشت: “آنیشا بعد از سه هفته تماس گرفت و سه دقیقه با مادرم صحبت کرد”. به گفته آقای اسداللهی، خواهرش از دلیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه خود ابراز بی اطلاعی کرده است.

 آنیشا اسداللهی و کیوان مهتدی، فعالین کارگری در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شدند. پیشتر امیر رئیسان، وکیل مدافع آنها در خصوص آخرین وضعیتشان اظهار بی اطلاعی کرده و گفته بود اجازه دسترسی به جزئیات پرونده موکلانش را ندارد. به گفته آقای رئیسیان مرجع رسیدگی یعنی شعبه دوم بازپرسی دادسرای امنیت تنها به ذکر اینکه اتهام امنیتی است کفایت کرده‌ است.

آنیشا اسداللهی پیش از این نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. خانم اسداللهی، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۸ همزمان با روز جهانی کارگر، در تجمعی که به همین مناسبت برگزار شده بود به همراه تعداد زیادی از فعالان این حوزه بازداشت و به زندان منتقل شد.  وی نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، از بابت اتهام اخلال در نظم عمومی به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده و مدت ۶ ماه از دوران محکومیت وی نیز به حالت تعلیق درآمد.  او در تاریخ ۱۴ دی ماه ۹۸ پس از احضار به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و در تاریخ  ۱ بهمن ماه همان سال از زندان اوین آزاد شد.

گفتنی است که آنیشا اسداللهی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بوده و پیش از بازداشت به عنوان مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه‌های خصوصی به کار مشغول بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید