خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  حادثه متروپل آبادان؛ ادامه برگزاری تجمعات اعتراضی در چند شهر

حادثه متروپل آبادان؛ ادامه برگزاری تجمعات اعتراضی در چند شهر

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۵ خردادماه، در چهارمین روز حادثه فروریختن برج متروپل در آبادان، مردم این شهر بار دیگر به خیابان آمدند. همزمان در برخی از شهرها از جمله خرمشهر و شاهین شهر نیز تجمعات اعتراضی شکل گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱، جمعی از شهروندان در شهرهای خرمشهر، آبادان و شاهین شهر اصفهان به خیابان آمده و دست به تجمع اعتراضی زدند.

در تعدادی از شهرهای کشور از جمله آبادان، خرمشهر و شاهین شهر، جمع کثیری از شهروندان در چهارمین روز ریزش برج متروپل و کشته، زخمی و مفقود شدن ده ها شهروند به خیابان آمدنده و شعارهایی از جمله “بسیجی برو گمشو”، “نترسید نترسید ما همه با هم هستیم”، “جمهوری اسلامی دروغه دروغه”، “فرمانده، فرمانده، شهر زیر آوار مانده”، “عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، آبادان بی صاحب، صاحب عزاست امروز” سر دادند.

همچنین تصاویر و ویدیوهایی از راهپیمایی و عزاداری مردم در برخی شهرهای جنوبی کشور در حمایت از مردم آبادان به دست هرانا رسیده است.

به دنبال حادثه فروریختن برج متروپل در آبادان شب گذشته ۴ خردادماه، مردم آبادان به خیابان آمده و با سر دادن شعارهایی خواهان پاسخگویی عاملین حادثه و استعفای مسئولان شدند.

هرچند دلیل فرو ریختن این ساختمان تاکنون به صورت رسمی اعلام نشده است؛ با این حال برخی کارشناسان، ‌علت وقوع این حادثه را نظارت‌های صوری مهندسان، فسادهای مالی و عدم پیگیری تخلفات ساختمانی توسط شهرداری عنوان کرده‌اند.

علیرغم گذشت سه روز از ریزش این بنا، کماکان عملیات آواربرداری از این ساختمان مخروبه ادامه دارد؛ امری که به عقیده برخی از معترضان و خانواده‌های افراد محبوس در زیر آوار، ناشی از کمبود تجهیزات امداد و عدم توجه کافی متولیان امور بوده است.

“متروپل”، برجی ۱۰ طبقه در آبادان، ظهر روز دوشنبه دوم خرداد ۱۴۰۱ فروریخت. طی این حادثه ده ها تن از شهروندان کشته و زخمی شدند و جمعی دیگر در زیر آوار محبوس ماندند. مهندسان سازمان نظام مهندسی آبادان پیشتر هشدار داده بودند که ساخت این مجتمع بدلیل عدم رعایت نکات لازمه به افتتاح نخواهد رسید؛ با این حال ساخت نا موفق این بنا تا روز فرو ریختن آن و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان، ادامه پیدا کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید