خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی/ استعفای اعتراضی کارکنان اداره کار یزد

معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی/ استعفای اعتراضی کارکنان اداره کار یزد

خبرگزاری هرانا – کارگران تصفیه خانه اداره آبفای جاسک و همچنین کارگران شهرداری صمصامی از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند. همچنین کارکنان اداره کار یزد در اقدامی اعتراضی نسبت به افزایش حداقلی دستمزد، به صورت دسته جمعی از کار خود استعفا دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، حدود بیست نفر از نیروهای رسمی و پیمانی ادارات تابعه اداره کار استان یزد، استعفای دسته‌جمعی دادند.

این نیروها در نامه‌ای که امضا کرده‌اند به افزایش ده درصدی حقوق در سال جدید اعتراض کرده و عنوان نموده‌اند این دستمزدها کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد.

مدیر روابط عمومی این اداره کل در واکنش به این موضوع مدعی شد: “در حال حاضر تمامی همکاران مانند گذشته و با تمام قوا در راستای اهداف سازمانی در حال خدمت رسانی به جامعه هدف هستند و هیچ خللی در خدمت رسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وجود نیامده است”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری صمصامی

به گزارش ایسنا، هشت تن از کارگران شهرداری صمصامی از توابع بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری، دارای هفت ماه مزد معوقه هستند.

یکی از کارگران شهرداری صمصامی اظهار کرد: من و همکارانم از حدود هفت ماه گذشته هیچ گونه دریافتی از سوی شرکت پیمانکار طرف قرارداد با شهرداری نداشتیم.

وی با بیان اینکه پرداخت حقوق از سوی شرکت طرف قرارداد با شهرداری صمصامی ثابت نیست، گفت: طبق قانون اداره کار باید این شرکت ماهیانه حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به کارگران پرداخت کند، اما این مبلغ عموما پرداخت نمی‌شود، برای مثال یک‌ماه دو میلیون تومان و ماه دیگر سه میلیون تومان پرداخت می‌شود.

این کارگر توضیح داد: باتوجه به شرایط اقتصادی این تاخیر هفت ماهه در پرداخت حقوق زندگی من را دچار مشکلات متعدد کرده است، دو فرزند دارم که یکی از آن‌ها بیمار است و توان پرداخت هزینه‌های درمان فرزندم را ندارم.

وی تاکید کرد: ما کارگران این تخلف شرکت را طی نامه‌نگاری‌های متعدد به اطلاع شهردار، دادستان شهرستان کوهرنگ، فرماندار و استاندار رسانده‌ایم، اما تاکنون نتیجه‌ای نداده است.

شهردار صمصامی در واکنش به این موضوع، ضمن تائید معوقات هفت ماهه کارگران گفت: شهرداری تمام بدهی خود را با شرکت مذکور تا پایان بهمن‌ماه تسویه کرده است، اما این مبلغ به حساب کارگران توسط شرکت پرداخت نشده است.

او افزود: همچنین شرکت یکی از کارگران را نیز تهدید به اخراج کرده است، اما مابقی مشغول به‌کار هستند.

در همین راستا فرماندار شهرستان کوهرنگ نیز با بیان اینکه تعداد کارگران شهرداری صمصامی هشت نفر است، اظهار کرد: هر کدام از کارگران حدود ۲۴ تا ۳۰ میلیون تومان از پیمانکار طرف قرارداد با شهرداری طلب دارند.

معوقات مزدی کارگران آبفای جاسک

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، کارگران آبفای جاسک از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود گلایه‌مندند.

بر اساس این گزارش، این کارگران از اسفند ماه ۱۴۰۰ تاکنون هیچ گونه حقوق و مزایایی دریافت نکرده‌اند.

این کارگران از اسفند ماه ۱۴۰۰ تاکنون هیچ گونه حقوق و مزایایی دریافت نکرده‌اند و تا بدین لحظه پیگیری ها و مراجعات مکرر آنها به جهت دریافت حقوق معوقه خود به میزان معوقه مذکور، نتیجه ای در بر نداشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید