خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  زرتشت احمدی راغب به یکسال حبس محکوم شد/ سند

زرتشت احمدی راغب به یکسال حبس محکوم شد/ سند

خبرگزاری هرانا –  زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان شهریار به صورت غیابی به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به حبس محکوم شد.

بر اساس دادنامه ای که توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان شهریار در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ به صورت غیابی صادر و روز گذشته ابلاغ شده، زرتشت احمدی راغب به اتهام تبلیغ علیه نظام و با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده است.

این حکم روز گذشته در حالی پس از سپری شدن بیش از ۳ ماه از صدور، در دادسرای شهریار به خانواده زرتشت احمدی راغب ابلاغ شده که به دلیل غیابی بودن حکم تنها ۲۰ روز از زمان صدور قابلیت واخواهی برای آن لحاظ شده است.

لازم به یادآوری است روز شنبه ۱۲ مهرماه ۹۹ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات زرتشت احمدی راغب در خصوص پرونده جدیدی که پیشتر با شکایت شهرداری فردوسیه و رسول شریفیان مبنی بر تبلیغ علیه نظام علیه وی گشوده شده، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شد. گفته می‌شود در جریان این جلسه دادگاه آقای احمدی راغب از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به دلیل امضای نامه استعفای علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

زرتشت احمدی راغب در تاریخ ۲ اسفندماه ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ده روز از زندان اوین به بند ۴ زندان تهران بزرگ و نهایتا به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

او پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مدنی خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد. از جمله در تاریخ ۲۶ خرداد ۹۹ پس از حضور در شعبه ۴ واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۹ ماهه خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۱۴ دیماه ۹۹ با پایان دوره محکومیت خود از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

زرتشت احمدی راغب، آتش نشانی است که پس از ۱۷ سال سابقه کار به دلیل فعالیت های مدنی و منتقدانه از کار اخراج شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید