خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, کارگران  >  اعتصاب رانندگان شرکت واحد خطوط بی آرتی تهران/ برگزاری ۸ تجمع اعتراضی دیگر

اعتصاب رانندگان شرکت واحد خطوط بی آرتی تهران/ برگزاری ۸ تجمع اعتراضی دیگر

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، تنی چند از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تبریز، اهواز، قزوین، اراک، مشهد، اصفهان و ایلام در مقابل ادارات کل تأمین اجتماعی در استان‌ها و جمعی از کارگران و کارکنان قرارداد مدت موقت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و مارون اهواز، در مقابل ساختمان مرکزی مناطق نفت‌خیز جنوب، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمع اعتراضی زدند. همزمان رانندگان و کارگران شرکت واحد خطوط بی آرتی برای دومین روز متوالی در مقابل اداره مرکزی شرکت واحد تهران دست به تجمع و اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران، امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، جمعی از رانندگان و کارگران شرکت واحد خطوط بی آرتی در مقابل اداره مرکزی شرکت واحد تهران دست به تجمع و اعتصاب زدند.

رانندگان و کارگران به نادیده گرفتن مصوبه مزد شورایعالی کار و اعمال ده درصد افزایش حقوق برای کارگران و رانندگان شرکت واحد معترض هستند. آنها در این تجمع شعارهایی از قیبل «شهردار بی لیاقت، استعفا، استعفا» و «مدیر بی لیاقت استعفا استعفا» سر دادند.

این تجمع با حضور ماموران نیروی انتظامی در توقفگاه سامانه چهار شرکت واحد همراه بود و به دنبال درخواست مکرر رانندگان و کارگران اعتصابی شهردار تهران در میان تجمع کنندگان حضور یافت.

از سوی دیگر، به دنبال اعتصاب گسترده امروز رانندگان خطوط بی آرتی تهران، تعدادی از شهروندان در تماس با هرانا از ازدحام جمعیت و بلاتکلیفی مسافران بی آر تی در خیابان های اصلی تهران از جمله خیابان ولیعصر و میدان ونک و مختل شدن سیستم حمل و نقل شهری خبر داده‌اند.

همچنین روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه نیز رانندگان و کارگران شرکت واحد خطوط بی آرتی در مقابل اداره مرکزی شرکت واحد تهران دست به تجمع و اعتصاب زده بودند.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت، تنی چند از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تبریز، اهواز، قزوین، اراک، مشهد، اصفهان و ایلام در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی استان خود دست به تجمع زدند.

بازنشستگان معترض در این تجمعات شعارهایی از جمله “وزیر بی لیاقت، استعفا استعفا “، “معیشت منزلت حق مسلم ماست”، “ما انقلاب کردیم، چه اشتباهی کردیم” و “فقط کف خیابون، بدست میاد حقمون” سر دادند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

تجمع کارگران و کارکنان قرارداد مدت موقت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و مارون

یه گزارش شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت، امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، کارگران و کارکنان قرارداد مدت موقت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و مارون اهواز، در مقابل ساختمان مرکزی مناطق نفت‌خیز جنوب دست به تجمع زدند.

این تجمع در پی فراخوان قبلی و در اعتراض به اعلام معاون وزیر نفت مبنی بر افزایش حقوق کارکنان قرارداد مدت موقت بر اساس افزایش سالانه حقوق کارکنان دولت صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید