خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی/ اعتصاب کارگران پروژه‌ای نفت کنگان

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی/ اعتصاب کارگران پروژه‌ای نفت کنگان

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت، جمعی از نیروهای قراردادی شرکت نفت گچساران در مقابل ساختمان اداره مرکزی شرکت نفت و گاز این شهرستان، شماری از داروسازان کشور در مقابل ساختمان سازمان غذا و دارو واقع در تهران و همچنین گروهی از سهامداران بانک دی در مقابل ساختمان بانک مرکزی واقع در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. بعلاوه در روزهای اخیر، جمعی از اهالی دو روستای بگدانه و مسقان شیراز در مقابل ساختمان استانداری فارس تجمع کرده و کارگران پروژه‌ای پالایشگاه آدیش در کنگان بوشهر نیز دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، جمعی از نیروهای قراردادی شرکت نفت گچساران، در مقابل ساختمان اداره مرکزی شرکت نفت و گاز این شهرستان، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از نیروهای معترض در خصوص مطالبات خود و همکارانش به هرانا گفت: “کارکنان حاضر در تجمع امروز، خواستار افزایش سطح دریافتی‌هایشان به مقادیر مطلوب هستند؛ چراکه افزایش ۱۰ درصدی حقوق ما نیروهای قرارداد موقت، به هیچ عنوان با مصوبه قانون کار هم‌خوانی ندارد”.

او افزود: “امروز ما با در دست داشتن بنرها و دست نوشته هایی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتمان شدیم؛ قریب به ۱۰ سال است در بلاتکلیفی بسر می بریم و آنطور که باید، به خواسته‌هایمان رسیدگی نشده است”.

وی در پایان اظهار داشت: “ما از وزیر نفت کشور میخواهیم که دستور اجرای کامل و بی نقص مصوبه ابلاغی ساماندهی کارکنان قراردادی را صادر کند”.

تجمع سهامداران بانک دی در تهران

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، گروهی از سهامداران بانک دی، در مقابل ساختمان بانک مرکزی واقع در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی از قبیل “مسئول بی کفایت، استعفا استغفا” خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

اعتصاب کارگران پروژه‌ای نفت کنگان بوشهر

به گزارش هرانا، روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، کارگران پروژه‌ای شاغل در شرکت پالایش آدیش فاز ۱۱ واقع در کنگان بوشهر، دست به اعتصاب زده و از ادامه روند فعالیتشان امتناع کردند.

این کارگران با پیوستن به “کمپین ۱۴۰۱″، خوستار برخورداری از ۱۰ روز مرخصی در ازای ۲۰ روز کار و فعالیت هستند.

از دیگر خواسته های کارگران معترض صنعت نفت میتوان به مطالبه افزایش حقوق به میزان ۲۸ درصد اشاره کرد.

پیش از این نیز بسیاری از کارگران صنعت نفت کشور، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، دست به اعتصاب زده اند.

تجمع داروسازان در تهران

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، جمعی از داروسازان کشور، در مقابل ساختمان سازمان غذا و دارو واقع در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، داروسازان معترض از دلایل برگزاری این تجمع را «عدم تعیین حقوق‌های پایین توسط انجمن داروخانه‌داران، وضعیت بد معیشتی آنها و همچنین و موج مهاجرت داروسازان به خاطر حقوق‌های پایین انجمن» عنوان کرده اند.

داروسازان همچنین نسبت به برگزار نشدن انتخابات انجمن داروسازان توسط انجمن داروسازان اعتراض کردند.

آنها گفتند: نزدیک به دو سال است که انجمن به بهانه‌هایی مانند کرونا انتخابات انجمن را برگزار نکرده است و  با تصویب قوانین مطلوب خود به نظام سلامت کشور آسیب‌ می‌زنند.

در این راستا، آنها خواستار دخالت سازمان غذا و دارو، وزارت بهداشت و نهادهای نظارتی در این امر و همچنین برخورد با متخلفان انجمن داروسازان فعلی شدند.

تجمع ساکنین اهالی دو روستا در شیراز

به گزارش شیرازه، روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، جمعی از اهالی دو روستای بگدانه و مسقان، از توابع منطقه کوهمره سرخی واقع در شهرستان شیراز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری فارس واقع در شیراز، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، معترضان حاضر در این تجمع خواهان بهبود وضعیت نامناسب آب منطقه‌شان هستند.

حدود ۱۰ سال است که به دلیل وجود گنبد نمکی در مسیر رودخانه بگدانه و شوری آب آن، باغات و کشاورزی اهالی منطقه نابود شده است؛ با این حال علیرغم اعتراض های متعدد اهالی و در خواست آنها از مسئولین مبنی بر رسیدگی به این معضل، تاکنون هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

یکی از شهروندان معترض در این خصوص گفت: پروژه گنبد نمکی طی چند سال اخیر علی رغم بودجه هزینه شده، به دلیل اجرای بدون کارشناسی توسط مدیریت قبلی آب منطقه ای فارس، هیچ عایدی برای مردم نداشته است؛ ما در این مقطع خواستار اقدام عاجل مسئولین برای به سرانجام رسیدن این پروژه هستیم.

تنی دیگر از شهروندان معترض در تشریح بیشتر این موضوع اظهار داشت: شور شدن این رودخانه علاوه بر تعطیل نمودن کامل مزارع برنج، موجب نابودی باغات انار روستاهای بگدانه، مسقان، فتح‌آباد وجمالی شده و ضررهای بسیاری را به مردم منطقه وارد کرده است.

اهالی روستا در نهایت نامه ای به استاندار فارس نوشته و خواهان رسیدگی هر چه سریع تر شدند. آنها از مسئول نامبرده خواستند که با صدور دستوری مبنی بر اتمام این پروژه و شیرین شدن آب رودخانه، از نابودی چهار روستای منطقه جلوگیری کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید