خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه انقلاب ارومیه؛ کاهش محکومیت امین ایرانی زاده و شیرزاد شوقی قاسملو

دادگاه انقلاب ارومیه؛ کاهش محکومیت امین ایرانی زاده و شیرزاد شوقی قاسملو

خبرگزاری هرانا – محکومیت امین ایرانی زاده و شیرزاد شوقی قاسملو شهروندان اهل شهرستان ارومیه به مجموعا ۴ سال و دو ماه حبس کاهش پیدا کرد. این شهروندان پیشتر توسط دادگاه انقلاب ارومیه مجموعا به ۵ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، حکم حبس امین ایرانی زاده و شیرزاد شوقی قاسملو شهروندان اهل شهرستان ارومیه کاهش پیدا کرد.

بر اساس رای دادگاه پس از تسلیم به رأی، حکم حبس شیرزاد شوقی قاسملو به ۲ سال و سه ماه حبس و امین ایرانی زاده به ٢٣ ماه حبس کاهش پیدا کرده است.

شیرزاد شوقی قاسملو و امین ایرانی زاده در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۴۰۰، از بابت اتهام  اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ترتیب به سه سال حبس و ۲ سال و شش ماه حبس محکوم شدند.

در تاریخ ۱۴ تیرماه، آقای ایرانی‌زاده توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شده بود. در تاریخ ۲۰ تیرماه نیز، شیرزاد شوقی قاسملو توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی این شهر منتقل شده بود.

این دو شهروند پس از اتمام بازجویی از یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه به زندان اشنویه منتقل شده بودند. آنان نهایتا در تاریخ ۶ شهریورماه، هر دو با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان اشنویه آزاد شدند.

امین ایرانی‌زاده فرزند ناصر اهل روستای “قاسملو” از توابع ارومیه و “شیرزاد شوقی قاسملو” فرزند خالد اهل روستای “مام ابراهیم” از توابع ارومیه هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید