خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران دو واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران پالایشگاه ششم پارس جنوبی از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند. همچنین کارگران پیمانکاری خدمات شهرداری ایلام سه ماه حقوق معوقه طلب دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پالایشگاه ششم پارس جنوبی از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران اظهار داشتند: “در روزهای گذشته، غذا نخوردیم تا توجه کارفرما را به خواسته‌های قانونی خود جلب کنیم. رانندگان استیجاری، نسبت به شرایط شغلی خود انتقاد دارند و در هفته گذشته، چندین روز دست از کار کشیدند اما هیچ نتیجه‌ای حاصل نشد.”

به گفته این کارگران، سایر نیروهای پیمانکاری نیز خواستار پرداخت معوقات مزدی خود هستند. آنها افزودند: “باید مناسبات کار در پالایشگاه ششم تغییر کند؛ ما خواستار مرتب شدن پرداخت دستمزدها و برخورداری از تمام حقوق قانونی خود هستیم؛ ضمن اینکه برای پیگیری مشکلات و ارائه راه‌حل‌ها، بایستی نمایندگان قانونی کارگران و اعضای انجمن صنفی در تمام جلسات حضور داشته باشند”.

کارگران پیمانکاری پالایشگاه ششم همچنین خواستار تصویب هرچه سریعتر طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت هستند. به گفته آنها؛ بدون تصویب این طرح، وضعیت کارگران نفت و گاز و پالایشگاهی کشور بهبود نمی‌یابد.

معوقات مزدی کارگران پیمانکاری خدمات شهرداری ایلام

به گزارش ایلنا، کارگران پیمانکاری خدمات شهرداری ایلام خواستار پرداخت مطالبات سه ماهه خود شدند.

جمعی از کارگران شهرداری ایلام از شرایط دشوار زندگی خود در نتیجه‌ عدم دریافت سه ماه حقوق خبر دادند و گفتند: “در این اوضاع اقتصادی حقوق کارگران شهرداری ایلام که تحت مسئولیت یک پیمانکار فعالیت دارند، با احتساب اسفند ماه، سه ماه به تاخیر افتاده و ما علیرغم همه سختی‌ها مجبوریم بدون دریافت حقوق کار کنیم”.

کارگران شهرداری ایلام که از آذر ماه سال جاری حقوق خود را از کارفرما دریافت نکرده‌اند، باتوجه به اوضاع معیشتی خود در این شرایط کرونایی اظهار داشتند: “ما کارگران پیمانکاری در حالی برای دریافت معوقات مزدی خود دوندگی می‌کنیم که شهرداری بهمن ماه گذشته همه معوقات مزدی سه تا چهار ماهه‌ی کارگران و کارکنان قرارداد مستقیم خود را به‌روز کرده اما به فکر پرداخت مطالبات مزدی کارگران شرکتی نیستند”.

این کارگران با بیان اینکه سخت‌ترین کار را در این شرایط نامناسب انجام می‌دهیم و کار ما برای حفظ آرامش و نظافت شهرها بسیار مهم است، افزودند: “باید شهردار، شوراهای شهر با نظارت بر عملکرد شرکت‌های پیمانکاری به فکر کارگران باشند و بودجه خاص برای پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها اختصاص دهند”.

آن‌ها با انتقاد از اوضاع نامناسب معیشتی خود افزودند: “علاوه بر دیرکرد در پرداخت دستمزدها، کارفرمای شرکت پیمانکاری از ابتدای سال جاری هنوز حق اضافه‌کاری‌ حدود ۱۰۰ کارگر شاغل در بخش خدمات شهرداری ایلام را پرداخت نکرده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید