خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تفهیم اتهام اصغر امیرزادگان در دادگاه انقلاب شیراز و آزادی با تودیع قرار

تفهیم اتهام اصغر امیرزادگان در دادگاه انقلاب شیراز و آزادی با تودیع قرار

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۴ اسفند اصغر امیرزادگان، معلم و فعال صنفی فرهنگیان توسط شعبه ۱۴ بازپرسی دادگاه انقلاب شیراز مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و سپس با تودیع قرار آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، امروز شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰، اصغر امیرزادگان در شعبه ۱۴ بازپرسی دادگاه انقلاب شیراز حاضر شد.

بر اساس این گزارش، در جریان این جلسه بازپرسی اتهام مطروحه علیه این شهروند “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است و آقای امیرزادگان پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است.

هفته گذشته طی یک تماس تلفنی، از او خواسته شده بود تا در تاریخ ۱۴ اسفندماه در این شعبه حاضر شود.

آقای امیرزادگان پیشتر در تاریخ ۱۱ بهمن ماه، همزمان با تجمع سراسری معلمان کشور در شیراز بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود. لازم به ذکر است روز دوشنبه ۱۱ بهمن ماه به دنبال فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در شهرهای مختلف کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمعات اعتراضی زدند که در جریان این تجمعات دستکم ۷ تن از معلمان و فعالان صنفی در شهرهای مختلف بازداشت شدند.

وی در تاریخ ۱۵ تیرماه امسال نیز پس از تفهیم اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد واقع در استان فارس با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود. آقای امیرزادگان در تاریخ ۸ تیرماه، طی ابلاغیه‌ای کتبی به شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد به ریاست قاضی حامد استوار احضار شد. این فعال صنفی معلمان همچنین در خردادماه امسال به این شعبه احضار شده اما با غیرمستقل خواندن دادگاه از حضور در دادسرا امتناع کرده بود. گفته می‌شود که او پیشتر فراخوانی در خصوص تحریم انتخابات ریاست جمهوری امسال را امضا کرده بود. اصغر امیر زادگان نهایتا توسط دادگاه کیفری شهر فیروز آباد به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

او مجددا در تاریخ ۵ مردادماه امسال بازداشت و روز یکشنبه ۲۴ مردادماه با تودیع قرار کفالت از زندان فیروز آباد آزاد شد. به گفته یک منبع مطلع بازداشت اصغر امیرزادگان پس از حضور در پایگاه نیروی انتظامی به منظور بازپسگیری تلفن همراه او صورت گرفته بود. یک روز بعد جمعی از اعضای انجمن صنفی معلمان به همراه وثیقه در دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد حاضر شدند، با این وجود بازپرس پرونده حاضر به پذیرش وثیقه تودیعی نشده بود.

 اصغر امیرزادگان، معلم بازنشسته ساکن فیروزآباد فارس پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در مهرماه سال ۹۷ با شائبه ارسال عکس و ویدئو به رسانه‌های خارج از کشور به مدت دو روز بازداشت شده بود. او با رد این اتهامات و با تودیع قرار کفالت به مبلغ ۳۰ میلیون تومان بصورت موقت آزاد و سپس قرار منع تعقیب وی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد صادر شد. در سال ۹۸ نیز آقای امیرزادگان توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری فیروزآباد به اتهامات “توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام” به مجموعا ۱ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بود که این محکومیت‌‌ها هر یک به مدت ۱۸ ماه و ۲ سال به حالت تعلیق درآمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید