خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات حبیب اسیود در دادگاه انقلاب تهران

برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات حبیب اسیود در دادگاه انقلاب تهران

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه، چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی (حبیب اسیود) فعال سیاسی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. حبیب اسیود در آبان ماه سال گذشته در شرایط و روند مبهمی از خارج از ایران به تهران منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری فارس، امروز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی (حبیب اسیود) ، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری برگزار شد.

روز چهارشنبه ۱۳ بهمن‌ ۱۴۰۰، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال سیاسی، در همین شعبه، برگزار شده بود.

پیشتر و در جریان برگزاری جلسه دوم دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب اسیود، امین وزیری، نماینده دادستان او را به ” افساد فی‌الارض از طریق تشکیل، اداره و سرکردگی یکی از گروه های مخالف نظام”، “بمب‌گذاری در اماکن دولتی و خصوصی” ، ” طراحی و اجرای عملیات تروریستی” و “تخریب اموال عمومی ” متهم کرد.

پیش از این مرکز رسانه قوه قضاییه از صدور و ابلاغ کیفرخواست این فعال سیاسی، در دادگاه انقلاب خبر داده بود.

جلسه اول و دوم دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی به ترتیب در تاریخ ۲۸ دی‌ماه و ۶ بهمن‌ماه،در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

حبیب کعبی، در آبان ماه ۱۴۰۰ به شکل و روند مبهمی از ترکیه به تهران منتقل شده است.

پس از بازداشت وی، خبرگزاری صدا سیما با انتشار گزارشی این شهروند را “از عناصر سرکرده گروهک حرکته النضال (جدایی طلبان اهواز)” خواند و مدعی شد که این گروه مخالف نظام در حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریور ماه سال ۹۷ دست داشته است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید