خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه ویژه روحانیت؛ سیدمحمد مهدی صدرالساداتی به حبس و جزای نقدی محکوم شد

دادگاه ویژه روحانیت؛ سیدمحمد مهدی صدرالساداتی به حبس و جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سیدمحمد مهدی صدرالساداتی توسط دادگاه ویژه روحانیت به ۶ ماه حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد. وی پیشتر توسط دادگاه تجدیدنظر ویژه روحانیت با شکایت سازمان اوقاف و امور خیریه به خلع لباس دائم محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیدمحمد مهدی صدرالساداتی توسط دادگاه ویژه روحانیت به تحمل ۶ ماه حبس و پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

آقای صدرالساداتی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر در خصوص دلایل صدور این حکم نوشت: “بخاطر انتشار متن خبرگزاری فارس مبنی بر دستگیری و کلاهبرداری آقای علی معارفی در شرکت هرمی و گفتن این مطلب که چرا چنین فردی باید در ستاد آقای رئیسی باشد به حبس محکوم شده ام”.

وی پیشتر توسط دادگاه تجدیدنظر ویژه روحانیت با شکایت سازمان اوقاف و امور خیریه به خلع لباس دائم محکوم شده بود. این حکم در پی توهین به علی نقی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف در بخش نظرات کاربران حساب آقای صدرالساداتی در شبکه های اجتماعی صورت گرفته است. این شهروند همچنین در بخش دیگر پرونده خود به اتهام “ممانعت از حق با ذی حق نشان دادن افرادی که ذی حق نیستند” به پرداخت جزای نقدی محکوم شده است.

سید مهدی صدرالساداتی پیش از این نیز به دلیل شیوه های خبررسانی و فعالیتش در دنیای مجازی در باب “مبارزه با فساد مالی” در آبان ماه ۹۷ توسط دادگاه ویژه روحانیت بازداشت و پس از یک روز با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود. وی تیرماه سال ۹۸ نیز با شکایت “ارتش جمهوری اسلامی”، “محسن رفیق دوست، رئیس سابق بنیاد مستضعفان”، “مهدی مظاهری فرزند طهماسب مظاهری (وزیر اقتصاد ریاست جمهوری محمد خاتمی و رییس بانک مرکزی ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد)” و “محمدحسین پورزرندی، مدیرعامل بانک شهر” به دادگاه ویژه روحانیت احضار و پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید