خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  نسرین جوادی جهت تحمل حبس احضار شد

نسرین جوادی جهت تحمل حبس احضار شد

خبرگزاری هرانا – نسرین جوادی، فعال کارگری و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر سال ۹۸، طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم حبس ۵ ساله خود به واحد دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، نسرین جوادی، با دریافت ابلاغیه ای جهت اجرای حکم حبس به شعبه ۱ دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شد.

بر اساس این احضاریه که توسط شعبه ۱ واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ تهران صادر و به وی ابلاغ شده است، از خانوم جوادی خواسته شده تا ظرف مدت یکماه جهت اجرای حکم حبس در این شعبه حاضر شود.

 همزمان ابلاغیه‌ای نیز برای وثیقه‌گذار خانوم جوادی، مبنی بر اینکه چنانچه ظرف مدت یکماه این فعال کارگری برای اجرای حکم مراجعه ننماید وثیقه‌ ضبط خواهد شد، صادر شده است.

احضار این شهروند جهت اجرای حکم حبس در حالی صورت گرفته است که، وکیل وی درخواست عدم توانایی تحمل حبس و گواهی‌های پزشکی توسط او را به دلیل کهولت سن، بیماری‌های متعدد و مصرف داروهای مکرر به دادگاه ارائه داده است.

وی پیشتر نیز در تیر ماه سال ۹۹، جهت اجرای حکم حبس به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده بود.

نسرین جوادی اواسط اردیبهشت ماه ۹۹ در دادگاه تجدیدنظر به تحمل ۵ سال حبس تعزیری قطعی محکوم شد.

بر اساس دادنامه صادره توسط دادگاه تجدید نظر، دو اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “اخلال در نظم عمومی” از میان احکام صادره در مرحله بدوی حذف و خانم جوادی از بابت اتهام ” اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس محکوم شده است.

نسرین جوادی (اعظم خضری) در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام ” اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس، از بابت اتهام ”تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس و برای اتهام ”اخلال در نظم عمومی” به ۱ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت استفاده از گوشی هوشمند و ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود.  با این حال در مرحله بدوی نیز به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد افدام علیه امنیت کشور” به عنوان مجازات اشد قابل اجرا بوده است.

نسرین جوادی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن دیگر از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان قرچک آزاد شد.

نسرین جوادی کارگر سابق شرکت پخش تجهیزات پزشکی و بازنشسته تامین اجتماعی، عضو هیات موسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی (بستا) و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید