خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  با حکم دادگاه انقلاب؛ جعفر ابراهیمی به چهار سال و شش ماه حبس محکوم شد

با حکم دادگاه انقلاب؛ جعفر ابراهیمی به چهار سال و شش ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، توسط دادگاه انقلاب کرج به ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، دادگاه انقلاب کرج جعفر ابراهیمی را به حبس محکوم کرد.

بر اساس این حکم که توسط چهارم دادگاه انقلاب کرج صادر و به تازگی به آقای ابراهیمی ابلاغ شده است، وی به ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

جلسه رسیدگی به اتهامات انتسابی آقای ابراهیمی، از جمله نشر اکاذیب، تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت کشور در آبان ماه سال جاری در دادگاه انقلاب کرج برگزار شده بود.

جعفر ابراهیمی اواسط شهریور ماه امسال در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ کرج حاضر و تفهیم اتهام شد.

وی پیشتر در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در دادسرای فرهنگ و رسانه  از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به دلیل انتشار بیانیه‌ها و مواضع کانون صنفی معلمان و شورای هماهنگی به این فعال صنفی تفهیم شده و نهایتا با تودیع قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

جعفر ابراهیمی مورخ ۵ دی ماه ۹۸، مصادف با چهلم کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این فعال صنفی معلمان “آقای ابراهیمی زمانی که تنها در حال راه رفتن مقابل در خروجی بهشت سکینه بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد”.

این معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران در تاریخ ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

در بهمن ماه ۹۸، با صدور حکم غیبت غیر موجه در دوران بازداشت، حکم تدریس جعفر ابراهیمی توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهریار لغو شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید