خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در شهر های مختلف

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در شهر های مختلف

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر در کاشان، فردیس و شهرک صنعتی نی ریز واقع در استان فارس دچار حادثه شدند. طی این حوادث دو کارگر دچار مصدومیت شدند و یک کارگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از صداوسیما، یک کارگر ۱۹ ساله در کاشان بر اثر سقوط از ارتفاع دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، این کارگر در حین کار از ارتفاع ۱۲ متری به داخل چاله آسانسور سقوط کرده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: “بعد از دریافت گزارشی مبنی بر وقوع این حادثه در خیابان امیرکبیر، ماموران تیم های امداد و نجات ایستگاه شماره ۶ این سازمان به محل اعزام شده و با تجهیزات نجات، به این کارگر تبعه افغانستان که هنگام فعالیت روی پشت بام ساختمان سقوط کرده بود، کمک کردند و وی را تحویل تیم های عملیاتی اورژانس دادند”.

مصدومیت یک کارگر در فردیس

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فردیس از مصدومیت یک کارگر در حین گودبرداری در این شهر خبر داد.

حسین عاشوری  ضمن اعلام این خبر گفت: “گزارش ریزش آوار امروز به سازمان آتش نشانی فردیس گزارش شد که بلافاصله نیروهای این سازمان به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “طبق بررسی ها یک واحد مسکونی ویلایی در حال ساخت واقع در خیابان گلستان ۱۹ فردیس به علت گود برداری غیر مجاز از ناحیه زیر زمین دچار ریزش شد و یک کارگر ساختمانی حدودا ۳۰ ساله داخل آن محبوس شده بود”.

عاشوری ادامه داد: “نیروهای امدادی به فرد محبوس شده دسترسی پیدا کردند و کارگر ساختمانی به منظور بررسی وضعیت سلامت تحویل اورژانس شد”.

مرگ یک کارگر در فارس

به گزارش رکنا، یک کارگر ۲۶ ساله تبعه کشور افغانستان در شهرک سنگ نی‌ریز واقع در استان فارس بر اثر سقوط یک سنگ ۳۰ تنی از ارتفاع دو متری جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، در پی این حادثه، کارکنان اورژانس به سرعت به محل حادثه اعزام شدند و با بکارگیری جرثقیل کارخانه، سنگ از روی وی برداشته شد. آنها با بررسی علائم حیاتی این کارگر، متوجه شدند که وی بر اثر آسیب شدید قفسه سینه، در همان لحظه جان سپرده است.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید