خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  برگزاری دومین جلسه رسیدگی به اتهامات حبیب اسیود در دادگاه انقلاب تهران

برگزاری دومین جلسه رسیدگی به اتهامات حبیب اسیود در دادگاه انقلاب تهران

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۶ بهمن‌ماه، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی (حبیب اسیود) فعال سیاسی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. جلسه اول رسیدگی به اتهامات آقای کعبی در تاریخ ۲۸ دی‌ماه، در این شعبه برگزار شده بود. حبیب اسیود در آبان ماه سال گذشته در شرایط و روند مبهمی از خارج از ایران به تهران منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز چهارشنبه ۶ بهمن‌ ۱۴۰۰، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی (حبیب اسیود) ، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری برگزار شد.

در جریان این جلسه، امین وزیری، نماینده دادستان حبیب اسیود را به ” افساد فی‌الارض از طریق تشکیل، اداره و سرکردگی یکی از گروه های مخالف نظام”، “بمب‌گذاری در اماکن دولتی و خصوصی” ، ” طراحی و اجرای عملیات تروریستی” و “تخریب اموال عمومی ” متهم کرد.

پیشتر مرکز رسانه قوه قضاییه از صدور و ابلاغ کیفرخواست این فعال سیاسی، در دادگاه انقلاب خبر داده بود.

جلسه اول دادگاه رسیدگی به اتهامات حبیب کعبی روز سه‌شنبه ۲۸ دی‌ماه، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

حبیب کعبی، در آبان ماه ۱۴۰۰ به شکل و روند مبهمی از ترکیه به تهران منتقل شده است.

پس از بازداشت وی، خبرگزاری صدا سیما با انتشار گزارشی این شهروند را “از عناصر سرکرده گروهک حرکته النضال (جدایی طلبان اهواز)” خواند و مدعی شده است که این گروه مخالف نظام در حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریور ماه سال ۹۷ دست داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید