خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عباس لسانی برای معاینه به پزشکی قانونی اردبیل اعزام شد

عباس لسانی برای معاینه به پزشکی قانونی اردبیل اعزام شد

خبرگزاری هرانا – عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز دوشنبه ۴ بهمن ماه، جهت معاینه به پزشکی قانونی شهرستان اردبیل اعزام شد. اعزام آقای لسانی در پی ارائه نتایج آزمایشات و نظر پزشک مربوطه مبنی بر لزوم انجام فوری جراحی دیسک کمر وی صورت گرفته است. وی پیشتر در تاریخ ۱۳ آبان ماه، نیز به پزشکی قانونی شهرستان اردبیل اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰، عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی)، جهت معاینه به پزشکی قانونی شهرستان اردبیل اعزام شد.

آقای لسانی طی یک تماس تلفنی با خانواده خود اطلاع داده که جهت انجام معاینات پزشکی و اظهار نظر اعضای کمیسیون پزشکی به پزشکی قانونی شهرستان اردبیل اعزام شده است.

وی پیشتر در تاریخ ۱۳ آبان ماه، نیز جهت معاینه به پزشکی قانونی شهرستان اردبیل اعزام شده بود. اعزام آقای لسانی در پی ارائه نتایج آزمایشات و نظر پزشک مربوطه مبنی بر لزوم انجام فوری جراحی دیسک کمر وی صورت گرفته است.

عباس لسانی در تاریخ ۲۹ مهرماه جهت انجام آزمایشات به کلینیکی خارج از زندان منتقل شده بود.

وی در تاریخ ۳ تیرماه نیز جهت انجام آزمایشات به دلیل مشکلات قلبی و فشارخون بالا به کلینیک درمانی امام علی اردبیل منتقل و مجددا به زندان بازگردانده شد. پس از انجام آزمایشات و اکو، مشخص شد که دریچه قلب وی گشاد شده و نیاز به آزمایشات مجدد و رسیدگی پزشکی در مراکز درمانی خارج از زندان دارد. پیش از آن نیز یک بار دیگر در تاریخ ۴ خردادماه امسال، در پی بروز درد در ناحیه کمر و زانو به بیمارستانی خارج از زندان اعزام شده و مجددا به زندان بازگردانده شده بود.

عباس لسانی، در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷ در پی حضور در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد.

وی مدتی بعد توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل از بابت اتهام “تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور” به ۸ سال حبس و ۲ سال تبعید به شهر یزد محکوم شد. این حکم در مهرماه ۹۸ توسط دادگاه تجدید نظر استان اردبیل به ۱۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهر یزد افزایش یافت. تیرماه ۹۹ نیز درخواست فرجام خواهی آقای لسانی در دیوان عالی کشور رد شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است. پیشتر شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل با صدور دادنامه‌ای تقاضای دادیار اجرای احکام دادگاه انقلاب اردبیل جهت اعمال قانون کاهش مجازات حبس در پرونده عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) را نیز رد کرده بود.

آقای لسانی در اردیبهشت ماه ۹۸ و در پرونده ای دیگر توسط شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی، از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه های مخالف نظام” به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

عباس لسانی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت های متعدد به دلایل فعالیت های خود را دارد. وی در یکی از آخرین موارد در تاریخ ۱۱ تیرماه ۹۷ چند روز پیش از گردهمایی سالانه “قلعه بابک” همراه با سه شهروند دیگر ساکن اردبیل توسط مأموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و سپس در روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه همان سال با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. آقای لسانی ویدیویی از خود مبنی بر تشویق افراد برای حضور در این مراسم منتشر کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید