خبرگزاری هرانا
امروز جمعه 1 بهمن 1400, 17th of August 2022      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ساعت ۱۸:۳۱:۵۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  با شکایت نماینده مجلس؛حکم شلاق یک فعال رسانه‌ای اجرا شد

با شکایت نماینده مجلس؛حکم شلاق یک فعال رسانه‌ای اجرا شد

خبرگزاری هرانا – حکم ۷۴ ضربه شلاق شاپور وقار، فعال رسانه ای در پی شکایت عباس جهانگیرزاده، نماینده شهرستان‌ پارس آباد در مجلس یازدهم، اجرا شد. به گفته این فعال رسانه‌ای، شکایت‌های متعدد این نماینده مجلس به دلیل افشای برخی اقدامات مالی، استخدام چهره‌های نزدیک به او و فعالیت‌های نظیر آن صورت گرفته.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از امتداد، شاپور وقار، مدیر گروه صدای عدالت مغان به اتهام توهین به نماینده مجلس به تحمل ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد و این احکام به اجرا در آمده است.

براساس این گزارش، محکومیت این فعال رسانه‌ای در پی شکایت عباس جهانگیرزاده، نماینده شهرستان‌ پارس آباد استان اردبیل در مجلس یازدهم، صورت گرفته است.

آقای وقار همچنین در پی شکایت جدید نماینده شهرستان مغان، تحت عنوان توهین به مقامات و مامورین، انتشار تهمت و افترا و دیگر عناوین به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد احضار شده بود.

بخشی از عناوین اتهامی نسبت داده شده به این فعال رسانه‌ای به مرتبط به حضور وی، در مقابل دفتر نماینده شهرستان و اعتراض به اقدامات جهانگیرزاده، مطرح شده است.

در دو مورد از این شکایات با وساطت قاضی پرونده، اخذ رضایت صورت گرفته در یک فقره به صدور حکم منجر شده و یک شکایت نیز در انتظار صدور رای به سر می‌برد.

به گفته این فعال رسانه‌ای، این شکایت‌ها به دلیل افشای برخی اقدامات مالی، استخدام چهره‌های نزدیک به این نماینده و فعالیت‌های نظیر آن صورت گرفته است.

کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید