خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  پوریا وحیدیان به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد

پوریا وحیدیان به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – پوریا وحیدیان، زندانی سیاسی سابق که بیش از یک سال گذشته را در زندان رجایی شهر کرج و در بازداشت به سر برده، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهریار به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه انقلاب شهریار پوریا وحیدیان، زندانی سیاسی سابق را به تحمل حبس تعزیری محکوم کرد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهریار صادر و ابلاغ شده است، پوریا وحیدیان از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پوریا وحیدیان پیشتر در تاریخ ۱ آذرماه ۹۹ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ ۷ دیماه با پایان مراحل بازجویی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود. اتهام آقای وحیدیان نخست همکاری با یکی از سازمان‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران) عنوان شده بود.

پوریا وحیدیان پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در مردادماه ۹۷ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران از طریق شعارنویسی توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و نهایتا اسفندماه ۹۸ به صورت زودهنگام از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید