خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان ارومیه؛ معترضین به انتقال اجباری، از سلول انفرادی به بند بازگردانده شدند/ انتقال ۳ زندانی به اداره اطلاعات

زندان ارومیه؛ معترضین به انتقال اجباری، از سلول انفرادی به بند بازگردانده شدند/ انتقال ۳ زندانی به اداره اطلاعات

خبرگزاری هرانا – زندانیان بند سیاسی زندان ارومیه که پیشتر در پی اعتراض به انتقال اجباری به بند جدید به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند طی روز گذشته و امروز پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه، به بند جدید بازگردانده شدند. همزمان ۳ تن از این زندانیان به اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. روز دوشنبه هفته جاری در پی انتقال همراه با خشونت و ضرب و شتم زندانیان سیاسی در زندان ارومیه به بند جدید، تعدادی از معترضان به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روز گذشته و امروز پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، زندانیان سیاسی زندان ارومیه که پیشتر به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند در گروه های چند نفره به بند جدید بازگردانده شدند.

همزمان از میان این زندانیان نائب عسکری، سیروان حسینی اصل و سامان حسینی اصل از سلول انفرادی به اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. گفته میشود این ۳ زندانی سیاسی در جریان انتقال همراه با خشونت و ضرب و شتم زندانیان به بند جدید، از ناحیه سر و دست به شدت مصدوم شدند.

روز گذشته شماری از خانواده های زندانیان سیاسی زندان ارومیه که به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند، جهت پیگیری وضعیت این زندانیان در مقابل این زندان دست تجمع زدند.

روز دوشنبه ۲۰ دی ماه، نیروهای گارد ویژه زندان ارومیه زندانیان محبوس در بند سیاسی این زندان را همراه با ضرب و شتم و تخریب اموال برخی از این زندانیان به بند جدید منتقل کردند. در پی  این انتقال تعدادی از زندانیان سیاسی نیز به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شدند. 

ساکنین این بند از روز یکشنبه ۲۱ آذرماه در اعتراض به دستور رئیس زندان مبنی بر انتقال ساکنین این بند به بند جدید بدون امکانات و فضای کافی اعتصاب غذا کرده‌ بودند.

این زندانیان روز یکشنبه ۲۸ آذرماه، با انتشار یادداشتی مشترک اعلام کرده‌ بودند که تا زمان اعلام رسمی مسئولان زندان مبنی بر لغو انتقال به بند جدید به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

روز چهارشنبه ۱ دی ماه، بیست تن از این زندانیان، در اعتراض به بی توجهی مسئولان نسبت به خواسته آنان در مقابل افسر نگهبانی دست به تحصن زده و ساعاتی بعد به دنبال وعده افسرنگهبانی مبنی بر مراجعه مدیریت زندان به بند سیاسی، به بند بازگشتند.

نهایتا این زندانیان در تاریخ ۳ دیماه در پی وعده مساعد رئیس زندان ارومیه مبنی بر جبران کمبودهای این بند و عدم انتقال این زندانیان به بند جدید تا زمان رفع کمبودها به اعتصاب غذای خود پایان داده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید