خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ ۳ کارگر از جمله یک پاکبان در شهرهای مختلف

فقدان ایمنی کار؛ مرگ ۳ کارگر از جمله یک پاکبان در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱۲ دی‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای خرمشهر و قم حین انجام کار دچار حادثه شده و جان باختند. همزمان یک پاکبان در مشهد، حین انجام کار بر اثر تصادف جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز یکشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۰، یک پاکبان در مشهد حین انجام کار دچار حادثه شده و جان باخت.

هویت این کارگر محسن بهامین، ۳۴ ساله، دارای سه فرزند و پاکبان منطقه سه مشهد عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، ساعت و ۱۰ و ۵ دقیقه روز جاری، این پاکبان هنگام تلاش برای زدودن آلودگی از سطح شهر، در بزرگراه شهید چراغچی، حدفاصل چراغچی ۲ تا میدان امام حسین، در اثر تصادف با وانت نیسان جان خود را از دست داد.

گفته می‌شود خودرو ضارب از صحنه متواری شده و تلاش‌ها برای یافتن وی ادامه دارد.

مرگ یک کارگر در خرمشهر

به گزارش رکنا، امروز یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰، یک کارگر شاغل در یک کارخانه واقع در منطقه آزاد اروند، بر اثر سقوط از ارتفاع ۹۰ متری جان باخت.

بنابر این گزارش،کارخانه محل وقوع حادثه در شهرک صنعتی منطقه آزاد اروند در شهرستان خرمشهر واقع است که پس از اعلام حادثه، گروه‌های امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند.

کارگر مذکور اصالتا اهل یاسوج بوده است.

مرگ یک کارگر در قم

به گزارش رکنا، امروز یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰، یک کارگر در قم حین انجام کار دچار حادثه شد.

مسئول روابط عمومی اوژانس ۱۱۵ قم گفت: ساعت ۱۰ و ۵۹ دقیقه امروز با اعلام حادثه سقوط یک تن در عمق ۱۳ متری چاه فاضلاب در محل استراحتگاه کارگران مترو، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس برای نجات فرد حادثه دیده به محل اعزام شد.

مسعود عبدی افزود: فرد حادثه دیده کارگری ۵۲ ساله و تبعه کشور افغانستان بود که پیکر بی جانش با تلاش عوامل آتش نشانی به بیرون چاه منتقل شده و به عملیات احیا نرسید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید