خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه 12 دی 1400, 17th of August 2022      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ ساعت ۱۸:۲۱:۲۵

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرگ پرابهام عادل کیانپور در زندان شیبان اهواز

مرگ پرابهام عادل کیانپور در زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا – عادل کیانپور، زندانی محبوس در زندان شیبان اهواز روز شنبه ۱۱ دیماه جان خود را از دست داد. این واقعه یک هفته پس از آغاز اعتصاب غذای آقای کیانپور در اعتراض به روند پرونده صورت گرفته است. دلیل فوت این زندانی مشخص نشده و مقامات زندان و قوه قضاییه نیز تاکنون سکوت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۱ دیماه ۱۴۰۰، عادل کیانپور، زندانی محبوس در زندان شیبان اهواز جان خود را از دست داد.

این واقعه یک هفته پس از آغاز اعتصاب غذای آقای کیانپور در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده و در پی عدم رسیدگی پزشکی صورت گرفته است. دلیل فوت این زندانی تاکنون مشخص نشده و پزشکی قانونی، مقامات زندان و قوه قضاییه نیز هنوز در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

از جزئیات پرونده آقای کیانپور جزئیات قابل تائیدی در دست نیست، با این حال گفته می‌شود که وی پس از بازگشت به کشور بازدشت شده و از حدود ۱۴ ماه قبل در زندان شیبان اهواز بسر می‌برده است. گفتنی است آقای کیانپور مهرماه امسال در زندان شیبان اهواز به ویروس کرونا مبتلا شده بود.

عادل کیانپور نهایتا توسط دادگاه به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. جزئیات پرونده و اتهامات این شهروند توسط هرانا کماکان در دست بررسی قرار دارد.

مرگ زندانیان به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در زندان‌های ایران امری مسبوق به سابقه است. خردادماه امسال ساسان نیک نفس، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ علیرغم وضعیت وخیم جسمی بدون رسیدگی مناسب پزشکی در بهداری زندان نگهداری شده و نهایتا جان خود را از دست داد. سال گذشته نیز بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی در پی مسمومیت دارویی از زندان اوین به بیمارستان منتقل شده و در تاریخ ۳ اسفندماه در بیمارستان لقمان تهران درگذشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید