خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم توسط دادگاه کیفری یک استان تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد. همچنین مدیر زندان قزلحصار کرج از رهایی ۶ زندانی محکوم به اعدام طی سال جاری، در این زندان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب نیوز، یک متهم ۸۲ ساله در تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از دی سال ۹۷ با گزارش ناپدید شدن زنی ۵۰ ساله به نام سیما آغاز شد. خواهر سیما در توضیح به مأموران گفت: خواهرم معلم بازنشسته بود اما چند روزی است که از او خبری نداریم. پس از این شکایت تحقیقات آغاز شد و پلیس دریافت آخرین بار تلفن همراه زن میانسال در اطراف خانه همسر سابقش به نام نادر ردیابی شده است. پس از آن مرد ۷۹ ساله و پسرش بازداشت شدند که مرد سالخورده خیلی زود به قتل اعتراف کرد.

با اعتراف‌های نادر، پسرش نیز تحت بازجویی قرار گرفت اما مشخص شد وی در قتل نقشی نداشته است. در ادامه پلیس موفق نشد هیچ اثری از جسد مقتول به دست بیاورد و در نهایت برای نادر کیفرخواست صادر شد و او به اتهام قتل، جنایت بر میت و سرقت کارت عابربانک مقتول در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد.

در ابتدای جلسه برادر و چهار خواهر سیما درخواست اعدام کردند و اظهار داشتند متهم خواهرشان را به خاطر اینکه پاداش بازنشستگی‌اش را تصاحب کند به قتل رسانده است.

اما متهم در دادگاه منکر قتل شد و گفت: من و سیما سال ۹۱ با هم ازدواج کردیم اما مدتی بعد از هم جدا شدیم. با این حال او را به عقد موقت خودم درآوردم اما یک روز از خانه‌ام بیرون رفت و دیگر برنگشت. من هم از سرنوشت او اطلاعی ندارم.

با اینکه متهم منکر ارتکاب قتل بود اما در پایان قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و نادر را (که هم اکنون ۸۲ ساله است)به اعدام محکوم کردند. همچنین وی به‌دلیل اختفای جسد به حبس محکوم شد.

رهایی ۶ زندانی از اعدام طی یک سال در زندان قزلحصار کرج

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر زندان قزلحصار کرج گفت: با بخشش اولیای دم ۶ محکوم به اعدام زندان از چوبه دار نجات یافتند.

اشکان کمالی فزود: از این تعداد چهار نفر آزاد و ۲ نفر با گذراندن جنبه عمومی جرم از زندان آزاد می‌شوند.

او اضافه کرد: ترویج فرهنگ گذشت، مدارا و مصالحه نقش موثری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد.

او در پایان گفت:  تلاش‌ها و پیگیری‌های مجدانه واحد مددکاری این زندان ستودنی است، زیرا شغل مددکاری از جمله مشاغل سخت است. یکی از ماندگارترین اقدامات در عرصه اصلاح و تربیت اقدام برای صلح و سازش و اخذ رضایت و گذشت اولیای دم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید