خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی چهار زندانی از اعدام در سنندج و استان مرکزی

رهایی چهار زندانی از اعدام در سنندج و استان مرکزی

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در شهر سنندج که پیشتر در پرونده ای از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. همچنین رئیس کل دادگستری استان مرکزی از رهایی ۳ زندانی از اعدام در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری فارس، یک زندانی در سنندج با گذشت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافت.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: در سال ۱۳۹۴ بر اثر نزاع در شهرستان سنندج یک مورد قتل اتفاق افتاد که پس از دستگیری متهم و طی مراحل دادرسی نهایتا رای به اعدام وی صادر شد.

اسدی افزود: نهایتا با دستور دادستان پرونده به شعبه ویژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج جهت صلح و سازش ارجاع و اعضای شعبه صلحی زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج موفق شدند این پرونده قتل را پس از ۶ سال با گذشت اولیای دم مختومه کنند.

رهایی سه زندانی از اعدام در استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کل دادگستری استان مرکزی از رهایی ۳ زندانی از اعدام با گذشت اولیای دم در این استان خبر داد.

عبدالمهدی موسوی افزود: با رضایت اولیاء دم و جذب کمک های خیرین محترم، موجبات آزادی ۳ نفر از محکومین به اعدام فراهم شد که این امر اقدام ارزشمندی است.

رهایی ۳۹ محکوم به اعدام در استان خوزستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مهدی کشت‌دار مدیرعامل خبرگزاری میزان در صفحه شخصی خود نوشت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مهر ماه ۳۹ محکوم به اعدام در استان خوزستان زندگی دوباره یافته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید