خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  رئیس کل دادگستری استان اصفهان، از صدور قرار آزادی موقت چند تن از بازداشت شدگان اعتراضات اصفهان خبر داد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان، از صدور قرار آزادی موقت چند تن از بازداشت شدگان اعتراضات اصفهان خبر داد

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری استان اصفهان از صدور قرار آزادی موقت چند تن از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر اصفهان خبر داد. تجمعات اعتراضی کشاورزان اصفهانی و شهروندان حامی مطالبات آنان از روز یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه آغاز و روز جمعه ۵ آذرماه با حضور گسترده نیروهای انتظامی و امنیتی جهت پایان دادن به تجمع، به خشونت کشیده شد. با ورود نیروهای انتظامی و امنیتی دستکم ۲۱۴ تن از شهروندان از جمله دستکم ۱۳ کودک بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰، رئیس کل دادگستری استان اصفهان از آزادی چند تن از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر اصفهان خبر داد.

بر اساس این گزارش، افرادی که تحت قرار وثیقه بودند از امروز با معرفی وکیل و وثیقه گذار طبق قانون آزاد خواهند شد.

 اسدالله جعفری بدون اشاره به تعداد و هویت این شهروندان مدعی شد: “افرادی که بازداشت موقت داشتند حق اعتراض داشتند و به اعتراض آنها رسیدگی شده و آنهایی که دادگاه اعتراض آنها را نپذیرفته، فعلاً در قرار بازداشت موقت می مانند و همه مراحل پرونده دستگیرشدگان عیناً طبق قانون پیگیری خواهد شد”.

به گفته وی برای رسیدگی به جرائم بازداشت شدگان شعبه ویژه ای در دادسرای مرکز استان تشکیل شده است.

تجمعات اعتراضی کشاورزان اصفهانی و شهروندان حامی مطالبات آنان از روز یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه آغاز و از روز جمعه ۵ آذرماه با حضور گسترده نیروهای انتظامی و امنیتی جهت پایان دادن به تجمع، به خشونت کشیده شد. به دنبال ورود نیروهای انتظامی و امنیتی که با ضرب و شتم و تیراندازی به سوی معترضین همراه بوده، دستکم ۲۱۴ نفر از جمله ۱۳ کودک بازداشت شده و شماری از شهروندان با تیراندازی نیروهای انتظامی و امنیتی زخمی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید