خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  احضار میثم کاظمی به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان / سند

احضار میثم کاظمی به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان / سند

خبرگزاری هرانا – میثم کاظمی، شهروند اهل بهبهان امروز چهارشنبه ۱۰ آذرماه به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد. از آقای کاظمی خواسته شده است تا ظرف مدت ۵ روز از زمان صدور این ابلاغیه جهت دفاع از اتهام انتسابی در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ آذرماه ۱۴۰۰، میثم کاظمی، شهروند اهل بهبهان به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد.

از آقای کاظمی خواسته شده است تا ظرف مدت ۵ روز از زمان صدور این ابلاغیه جهت دفاع از اتهام انتسابی در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان به ریاست قاضی کاظم طیب حاضر شود.

دلیل احضار این شهروند در ابلاغیه صادره “انتشار مطالب مربوط به بازداشت‌شدگان «اغتشاشات» ۲۶ تیر بهبهان” عنوان شده است.

در تاریخ ۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی ۹۸” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. شمار زیادی از شهروندان معترض در جریان این تجمع و تعدادی پس از پایان اعتراضات در منازل خود بازداشت شدند. هرانا پیشتر طی چند گزارش ضمن احراز هویت شماری از بازداشت شدگان از بازداشت ده‌ها شهروند در ارتباط با این اعتراضات خبر داد.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ نیز در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه سال گذشته از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید