خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰، تعدادی از خانواده های کودکان مبتلا به بیماری SMA در مقابل ساختمان مجلس، جمعی از کارگران بازنشسته مجتمع هفت تپه در مقابل درب ورودی کارخانه، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در استان های اصفهان و خوزستان در مقابل ساختمان این صندوق در مرکز این استانها، گروهی از کامیون داران شهرستان سرباز در مقابل ساخنمان فرمانداری این شهر و جمعی از خانواده های جانباختگان هواپیمای اوکراینی در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰، گروهی از خانواده های جانباختگان هواپیمای اوکراینی به سمت محل برگزاری دادگاه نظامی متهمان رده‌پایین این پرونده دست به راهپیمایی زده و در مقابل دادگاه تجمع کردند.

تجمع این شهروندان با حضور پرشمار نیروهای امنیتی همراه است.

در نخستین ساعات ۱۸ دی ماه ۹۸، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین، توسط نیروهای مسلح ساقط شد. پس از چند روز فرافکنی سرانجام صبح ۲۱ دی ماه، ستاد کل نیروهای مسلح با انتشار اطلاعیه‌ای این واقعه را تایید کرده و مدعی شد که هدف‌گیری این هواپیما ناشی از خطای انسانی بوده است!

تجمع خانواده های کودکان مبتلا به بیماری SMA

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰، تعدادی از خانواده های کودکان مبتلا به بیماری SMA، در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار واردات داروی این بیماران که شامل اسپینراز، ریسوپیلام و زولژنسما می شود، شدند.

تجمع کارگران بازنشسته مجتمع هفت تپه

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰، جمعی از کارگران بازنشسته مجتمع هفت تپه در اعتراض به نحوه محاسبه سنوات پایان خدمت خود بعد از گذشت ۹ ماه از بازنشستگی، در مقابل درب ورودی کارخانه تجمع کردند.

یکی از کارگران با بیان اینکه ما کارگران خواهان اصلاح محاسبه پرداخت سنوات و مرخصی ذخیره خود توسط مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه هستیم افزود: علارغم پی گیری چندین ماهه کارگران بازنشسته تا امروزکارفرمای جدید این واحد تولیدی حاضر به اصلاح پرداخت مطالبات بازنشستگی ما نشده است.

به گفته وی، اختلاف نظر ماکارگران بازنشسته سال۹۹ و۱۴۰۰ این مجتمع با کارفرما بر سر محاسبه سنوات و مرخصی ذخیره است که هنوز محاسبه نشده وبه حساب ما کارگران واریز نشده است.

این کارگربازنشسته در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در تجمع امروز که در مقابل درب ورودی مجتمع برگزار شد،واحد حراست کارخانه مانع دیدار ما کارگران بازنشسته با مدیریت مجتمع شد به همین دلیل در ابتدا اجازه ورد به داخل مجتمع را پیدا نکردیم.

تجمع بازنشستگان فولاد اصفهان و خوزستان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در استان های اصفهان و خوزستان مقابل ساختمان این صندوق در مرکز این استانها تجمع کردند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق و رفع مشکلات بیمه تکمیلی عنوان کردند.

تجمع کامیون داران شهرستان سرباز

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز شنبه ۶ آبان ماه ۱۴۰۰، شماری از کامیون داران شهرستان سرباز به دلیل قطعی سوخت کامیون های خود مقابل فرمانداری تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، سوخت کامیون های این شهرستان بدون هیچگونه دلیل قانع کننده ای قطع شده است.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید