خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در تهران به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در تهران به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران توسط دادگاه کیفری یک این استان به تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد. حکم صادره توسط شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور تایید و قطعی شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در تهران به تحمل ضربات شلاق محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از ۳۰ شهریورماه سال ۹۹ به دنبال شکایت دختر ۱۹ ساله به نام مهسا آغاز شد .وی که به پلیس آگاهی رفته بود از پسر ۲۵ ساله ای به نام آرشام شکایت کرد.

شاکی عنوان کرد: مدتی قبل از طریق یکی از دوستانم با آرشام آشنا شدم و چند بار در غیاب خانواده‌اش به خانه او رفتم .چون پدر و مادرم معتاد بودند او از من حمایت می کرد .به همین خاطر به او اعتماد داشتم .قرار بود با هم ازدواج کنیم اما پس از چند ماه متوجه شدم او سابقه دار است.

دختر جوان ادامه داد: آرشام چند بار از کارت عابر بانکم پول برداشت کرده و مرا کتک زده بود. به همین خاطر رابطه ام را با او تمام کردم و به او گفتم قصد ازدواج ندارم .

وی ادامه داد: پس از این ماجرا یک روز او مرا به خانه ویلایی پدرش در لویزان دعوت کرد .من به آنجا رفته بودم تا با او صحبت کنم اما او بدون توجه به التماس هایم مرا آزار داد .می خواستم از آنجا فرار کنم که تهدیدم کرد که خانه را به آتش می‌کشد.

به دنبال شکایت این دختر، پسر جوان بازداشت شد و گفت که با رضایت دخترجوان با او رابطه برقرار کرده است .

متهم اظهار کرد: پدر و مادر مهسا معتاد بودند. به همین خاطر من به او و مادرش کمک مالی می کردم . بارها از این دختر حمایت کردم اما نمی دانم چرا چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است.

نهایتا متهم در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه دخترجوان برای آرشام درخواست مجازات اشد کرد و گفت : او وقتی فهمید من دیگر قصد ازدواج با او را ندارم مرا به خانه ویلای پدرش کشاند و آزارم داد. تهدیدم کرد در این باره به پلیس حرفی نزنم. علاوه بر موضوع تجاوز، من از بابت جراحت ناشی از کتک زدن و تهدید و فریب، از آرشام شاکی هستم .

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و متهم را به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم کردند. پرونده برای رسیدگی به سایر اتهامات به دادگاه عمومی ارسال شد.

با اعتراض متهم به این حکم، پرونده در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و حکم صادره تایید و قطعی شد.

گفتنی است کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید