خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰, 6th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ساعت ۲۳:۰۴:۴۶

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز پنجشنبه ۴ آذرماه، شماری از شهروندان در اعتراض به قوانین خانواده و مهریه در مقابل دفتر آیت‌الله نوری همدانی در قم، گروهی از کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در مقابل ساختمان دفتر کعب عمیر نماینده مردم شوش و همچنین گروهی از کارگران شرکت ایران‌خودرو تبریز طی دو روز متوالی در محل کار خود، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰، شماری از شهروندان در قم در اعتراض به قوانین خانواده و مهریه در مقابل دفتر آیت‌الله نوری همدانی تجمع کردند.

رویه قضایی و نوسانات شدید قیمت سکه معضل زندانیان و محکومین مهریه را به موضوع روز تبدیل کرده و بسیاری معتقدند نیاز به بازنگری در قوانین ازدواج، بیش از پیش پررنگ شده است.

تجمع کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به گزارش هرانا، امروز پنجشنبه ۴ آذرماه ۱۴۰۰، گروهی از کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای دومین روز متوالی، در مقابل ساختمان دفتر کعب عمیر نماینده مردم شوش، تجمع کردند.

کارگران معترض خواستار رسیدگی به وضعیت استخدامی و شغلی خود هستند.

تجمع کارگران شرکت ایران‌خودرو در تبریز

به گزارش صدا و سیما، امروز پنجشنبه ۴ آذرماه ۱۴۰۰، گروهی از کارگران شرکت ایران‌خودرو تبریز برای دومین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محل کار خود تجمع کردند.

کارگران ایران‌خودرو تبریز خواهان همسان‌سازی حقوق‌ها با کارگران سایر کارخانجات ایران‌خودرو و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل هستند.

بنابر این گزارش، کارگران ۳ شیفت کاری این مجموعه در کارخانه حضور دارند، اما در اعتراض به وضعیت موجود از حضور در خط تولید، خودداری کرده اند.

تجمع و اعتصاب این کارگران روز گذشته چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۰ نیز در محل کارشان صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید