خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام زوج زندانی در یاسوج

اجرای حکم اعدام زوج زندانی در یاسوج

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ٢ آذرماه، حکم زوج زندانی که پیشتر از بابت اتهام دو فقره قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان یاسوج اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز سه شنبه ٢ آذر ١۴٠٠، زن و شوهر محکوم به اعدام در زندان مرکزی یاسوج اعدام شدند.

سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت که این زوج در تاریخ ۲۷ آذر ١٣٩٧، از بابت اتهام دو فقره قتل بازداشت شده و پس از آن توسط دادگاه کیفری به اعدام محکوم شدند که این احکام پس از مدتی در دیوان عالی کشور تایید شد.

دادستان مرکز استان افزود: یکی از متهمین ادعاهایی را در خصوص ارتباط بین همسر خود با دو مقتول را در جریان رسیدگی مطرح کرد و  گفت که انگیزه وی از ارتکاب ۲ قتل صرفاً به جهت احراز همین رابطه بوده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (۸ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۹ اکتبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۶۶ شهروند اعدام شدند و ۹۰ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۳ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید