خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰, 3rd of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ساعت ۱۸:۰۱:۴۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  ادامه تحمل کیفر علی سلیمانی با پابند الکترونیکی در خارج از زندان

ادامه تحمل کیفر علی سلیمانی با پابند الکترونیکی در خارج از زندان

خبرگزاری هرانا – با حکم دادگاه تجدیدنظر استان تهران، علی سلیمانی، از بازداشت شدگان اعتراضات آبان‌ ۹۸ و زندانی سیاسی، باقی‌ مانده مدت محکومیت خود را تحت نظارت پابند الکترونیکی در خارج از زندان سپری خواهد کرد. وی اواخر مردادماه از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با حکم شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران علی سلیمانی، باقی مانده مدت محکومیت خود را در خارج از زندان با پابند الکترونیکی سپری خواهد کرد.

علی سلیمانی، در تاریخ ۲۳ مردادماه ۱۴۰۰، از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شده بود.

آقای سلیمانی در تاریخ ۲۶ آبان‌ماه ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به یک بازداشتگاه امنیتی در زندان اوین منتقل شد. وی مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومان به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهریار به صورت غیابی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. پس از پذیرش درخواست واخواهی و برگزاری جلسه این حکم مجددا صادر و نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

آقای سلیمانی سرانجام در تاریخ ۲۲ فروردین‌ماه امسال جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید