خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  وضعیت نامناسب جسمی و تشدید بیماری؛ گزارشی از آخرین وضعیت ابوالحسن منتظر در زندان رجایی شهر کرج

وضعیت نامناسب جسمی و تشدید بیماری؛ گزارشی از آخرین وضعیت ابوالحسن منتظر در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – ابوالحسن منتظر، زندانی سیاسی روز شنبه ۲۹ آبان‌ماه در پی ناراحتی قلبی به بیمارستان رجایی کرج اعزام و ساعاتی بعد بدون رسیدگی پزشکی به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد. آقای منتظر که مدتی قبل عمل جراحی قلب باز کرده و مبتلا به دیابت است، اواسط ماه جاری از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰، ابوالحسن منتظر، زندانی سیاسی در پی ناراحتی قلبی به بیمارستان رجایی کرج اعزام شد.

یک منبع مطلع در خصوص این اعزام به هرانا گفت: «آقای منتظر چندی قبل عمل جراحی قلب باز کرده و علاوه بر این مبتلا به بیماری دیابت است. به دلیل گرفتگی عروق، دست‌ها و پاهای او متورم شده و دردناک بود با این وجود اعزام او با پابند انجام شده و علیرغم درد در این ناحیه و ابراز ناراحتی ماموران اعزام حاضر به باز کردن پابند نشدند. نهایتا به دلیل درد شدید ناشی از پابند آقای منتظر از ادامه درمان انصراف داده و با حال نامساعد بدون رسیدگی پزشکی به زندان بازگردانده شد.»

ابوالحسن منتظر اواسط آبان‌ماه امسال از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است.

آقای منتظر در سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

این شهروند نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و ارتباط با یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی آبان‌ماه ۹۹ جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

ابوالحسن منتظر، ۶۲ ساله و از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید