خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۳۰ آبان، شماری از شهروندان در شهرکرد در مقابل ساختمان استانداری چهارمحال و بختیاری، گروهی از کارگران مجموعه پتروشیمی آبادان برای چندمین روز متوالی در محوطه این مجموعه، تنی چند از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در استان های اصفهان و خوزستان مقابل ساختمان این صندوق در مرکز این استان ها و تعدادی از خانواده های جانباختگان هواپیمای اوکراینی در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰، شماری از شهروندان در شهرکرد، در مقابل ساختمان استانداری چهارمحال و بختیاری تجمع کردند و سپس در خیابان های این شهر دست به راهپیمایی زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به بی‌آبی و ناکارآمدی مدیران، صورت گرفته است.

شهروندان معترض در این تجمع شعارهایی از جمله “ننگ ما، صدا وسیمای ما” سر دادند.

تجمع خانواده های جانباختگان هواپیمای اوکراینی

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰، گروهی از خانواده های جانباختگان هواپیمای اوکراینی در محلی که گفته می‌شود دادگاه نظامی متهمان رده‌پایین این پرونده در حال برگزاری است دست به تجمع زدند.

حاضرین این تجمع که با حضور ماموران نیروی انتظامی چهره امنیتی به خود گرفته است، با در دست داشتن شعارنوشته ها و تصاویر قربانیان، خواهان برقراری عدالت شدند.

خانواده قربانیان می‌گویند که برگزاری این دادگاه فرمایشی، بدون ابلاغ نظر کارشناسان، بدون اجازه مطالعه پرونده توسط وکلای خانواده قربانیان و بدون مشخص بودن هویت متهمان صورت گرفته، غیر قانونی است.

در نخستین ساعات ۱۸ دی ماه ۹۸، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین، توسط نیروهای مسلح ساقط شد. پس از چند روز فرافکنی سرانجام صبح ۲۱ دی ماه، ستاد کل نیروهای مسلح با انتشار اطلاعیه‌ای این واقعه را تایید کرده و مدعی شد که هدف‌گیری این هواپیما ناشی از خطای انسانی بوده است!

تجمع بازنشستگان فولاد اصفهان و خوزستان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در استان های اصفهان و خوزستان مقابل ساختمان این صندوق در مرکز این استانها تجمع کردند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق و رفع مشکلات بیمه تکمیلی عنوان کردند.

تجمع کارگران مجموعه پتروشیمی آبادان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰، شماری از کارگران مجموعه پتروشیمی آبادان برای چندمین روز متوالی در محوطه این مجموعه، دست به تجمع زدند.

افزایش حقوق و مزایا، پرداخت حق جذب و حق کارگاهی و ایجاد تشکل کارگری از خواسته‌های این کارگران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید