خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۸ کارگر در کرمان و مسجد سلیمان

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۸ کارگر در کرمان و مسجد سلیمان

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۳۰ آبان‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در شهرهای کرمان و مسجد سلیمان بر اثر وقوع حوادثی حین انجام کار دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۳۰ آبان‌ ۱۴۰۰، دو کارگر در کرمان طی دو حادثه جداگانه دچار مصدومیت شدند.

بر اساس این گزارش، حادثه اول در خیابان هوانیروز، لاله جنوبی کرمان رخ داد، و طی آن یک کارگر پروژه فاضلاب شهری کرمان حین کار بر اثر ریزش دیواره کانال دچار مصدومیت شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمان در خصوص این حادثه گفت: در پی این رویداد، بلافاصله گروه عملیات نجات آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

رضا میرزایی افزود: نیروهای سازمان آتش‌نشانی موفق شدند کارگر حادثه‌ دیده که یک جوان تبعه کشور افغانستان بود را از زیر آوار خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دهند.

همچنین در حادثه دیگری یک کارگر حین انجام کار در یک ساختمان، واقع در بلوار شاهد شهر کرمان، بر اثر برق گرفتگی از ارتفاع ساختمان سقوط کرده و مصدوم شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمان در خصوص حادثه دوم گفت: امدادگران کارگر مذکور را به خارج از محوطه کارگاهی منتقل کرده و برای انجام اقدامات درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.

مصدومیت ۵ کارگر و یک آتش نشان در مسجد سلیمان

به گزارش ایرنا، امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰، بر اثر وقوع حریق در تعمیرگاه ترابری شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان، ۶ تن از جمله ۵ کارگر و یک آتش نشان دچار مصدومیت شدند.

بنابر این گزارش، بر اثر این حادثه یک نفر از کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجد سلیمان دچار سوختگی شده و جهت مداوا به اهواز اعزام شد.

همچنین ۵ نفر دیگر از کارکنان از جمله یکی از عوامل آتش نشانی بر اثر استنشاق دود و گاز حاصله از آتش‌­سوزی دچار مسمومیت شدند که پس از انتقال به بیمارستان به­ صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید