خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در تهران به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در تهران به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک مربی ورزشهای رزمی به اتهام آزار جنسی یکی از شاگردان خود، توسط دادگاه کیفری یک استان تهران، به تحمل ۷۴ ضربه شلاق در کنار سایر مجازات ها محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک مربی ورزشهای رزمی به اتهام آزار جنسی شاگرد ۱۴ ساله خود، به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده با شکایت پدر یک پسر نوجوان ۱۴ ساله آغاز شد.

پدر این کودک در شکایت خود گفت:چند روز قبل مربی پسرم با او بیرون از خانه قرار گذاشته و سپس با توسل به زور و تهدید او را سوار موتور خود کرده بود؛ نامبرده پسرم را به پارک سرخه حصار منتقل کرده و آنجا او را مورد تجاوز قرار داده بود.

با طرح این شکایت، مرد مذکور شناسایی و دستگیر شد و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داده شد.

در جلسه دادگاه مربی ۲۸ ساله متهم به تجاوز پای میز محاکمه رفت و در دفاع از خود گفت: اتهامم را قبول ندارم. آن روز من دنبال پسر نوجوان و یکی دیگر از شاگردان خود رفتم و با آنها دور زدیم و برگشتیم. حتی بعد از گردش به پسر نوجوان پیام دادم و گفتم “به خانه رسیدی؟” چون باران می آمد و نگران شاگردم بودم. در این گردش کوتاه هیچ اتفاقی نیفتاد.

سپس وکیل متهم در دفاع از او گفت:موکل من از مربیان و داوران مشهور رشته رزمی است. او همچنین مربی پرورشی یکی از مدارس شهرری هم هست و مدت ۱۰سال است که در شرق تهران زندگی می کند. وجهه اجتماعی او و بررسی نظرات همسایه ها نشان می دهد که هرگز کوچکترین خظایی از او سر نزده است. همچنین بررسی پیامک های بین او و شاگردانش نشان می دهد که آنها خیلی موکلم را دوست داشته و حتی در پیام خود گفته بودند که مربی خود را الگوی خود می دانند.

بنا بر این گزارش، قضات دادگاه بعد از بررسی مستندات و ادله موجود در پرونده، نظر به اظهارات پسر نوجوان و همچنین اقرار اولیه متهم که در تناقض با دفاع دادگاه بود؛  متهم را به اتهام آدم ربایی و آزار و اذیت به تحمل ۷۴ ضربه شلاق و ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم کردند.

صدور حکم شلاق در دادگاه‌های جمهوری اسلامی در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید