خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار

صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – یک متهم توسط دادگاه کیفری استان تهران بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد. همزمان یک زندانی در کرمانشاه که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. در خبری دیگر رئیس کل دادگستری استان البرز از دریافت رضایت ۱۵ متهم به قتل طی یک سال در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه شرق، یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، دی ماه سال ۹۹ در پی درگیری چند جوان در ورامین، پسر ۳۰‌ساله‌ای به نام نریمان جان خود را از دست داد. سپس متهم به قتل بازداشت شد.

وی پس از بازداشت گفت: آن‌ شب همراه دوستم به ورامین رفته و در حال بازگشت به خانه بودیم که برای استراحت در منطقه‌ای از ماشین پیاده شدیم. من آنجا چند مرد تبعه افغانستان را دیدم که کنار آتش نشسته بودند و با هم مشروب می‌خوردند. من قبلا آنها را ندیده بودم و هیچ خصومتی با آنها نداشتم ولی چون حال طبیعی نداشتم بی‌دلیل به آنها اعتراض کردم و گفتم قصد دارم با پلیس تماس بگیرم. سر همین موضوع با هم درگیر شدیم. آنها فحاشی کردند و همان‌ موقع نریمان با من درگیر شد. او با سنگ به سرم زد که خون روی صورتم جاری شد. من عصبانی شده بودم و کنترلی بر رفتارم نداشتم که روی او چاقو کشیدم و یک‌ ضربه به دست نریمان زدم. او و دوستانش به ‌سمت من و دوستم حمله‌ور شدند که یک ‌ضربه دیگر به سینه نریمان زدم و فرار کردم اما من قصد کشتن او را نداشتم و هنوز هم نمی‌دانم چرا دعوا شروع شد. من واقعا از مرگ او پشیمان هستم.

متهم در ادامه به بازسازی صحنه جرم پرداخت و برای وی به اتهام قتل عمدی کیفرخواست صادر شد. این جوان در حالی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد که اولیای‌دم برایش حکم اعدام خواستند.

وقتی فرشاد روبه‌روی قضات ایستاد گفت: من یک ضربه چاقو به دستش زدم اما وقتی با هم گلاویز بودیم یکباره هر دو روی زمین افتادیم و چاقو ناخواسته به سینه‌اش فرو رفت و موجب مرگ او شد. من با دیدن خون ترسیدم و گریختم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و فرشاد را به اعدام محکوم کردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در کرمانشاه

به گزارش رکنا، یک زندانی در کرمانشاه با گذشت اولیای دم پس از ۱۸ سال از اعدام رهایی یافت.

عزیزی رئیس دادگستری صحنه گفت: با تلاش دادگستری شهرستان صحنه اولیاء دم یکی از پرونده های اعدام  رضایت خود را به یک نفر از متهمان که بیش از هیجده سال است در زندان مرکزی کرمانشاه متحمل حبس است اعلام کرده اند و بزودی این فرد از زندان آزاد خواهد شد.

رهایی ۱۵ زندانی از اعدام طی یک سال  در استان البرز

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به تلاش‌های انجام شده در شورای حل اختلاف استان البرز برای ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های مختلف اظهار داشت: در یک سال اخیر یعنی از آبان سال گذشته تا آبان امسال، ۱۵ فقره اعدام با تلاش شورای حل اختلاف استان منجر به رضایت شده است.

حسین فاضلی هریکندی افزود: ۱۵ نفر از افرادی که طبق مقررات باید اعدام می‌شدند با همت شورای حل اختلاف و البته بخشش اولیای دم از اعدام رهایی یافته و عمدتاً پس از تحمل جنبه عمومی جرم به آغوش خانواده باز می‌گردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید